אאא

אמש כינס עו"ד אריאל דרעי מנכ"ל המכללה החרדית ירושלים את כל עובדי המכללה והודיע להם על פרישתו הצפויה במהלך החודשים הקרובים, וזאת לאחר שהודה מקרב לב למייסדת המכללה ולעובדיה על שיתוף הפעולה עמם.

דרעי שמשמש כמנכ"ל המכללה החרדית זה כשלש שנים סיפר לעובדים כי ההחלטה נפלה במשותף על ידו ועל ידי יו"ר המכללה עדינה בר שלום וכי הוא עוזב את המכללה עם תחושה גדולה של סיפוק כיוון שלדבריו המכללה נמצאת בעמדת זינוק מצויינת לאחר שגדלה ביותר מ60% במספר התלמידים בבתקופת כהונתו.

יש לציין כי במהלך כהונתו של דרעי התחזק משמעותית מעמדה של המכללה ברחוב החרדי, כפי שניתן לראות באירוע האחרון שאורגן על ידי דרעי עצמו רק בתחילת השבוע, כשעשרות רבות של עיתונאים חרדים הגיעו לכנס בנושא "יחסי חרדים חילונים בראי התקשורת".

דרעי, שהגיע מהתחום הפוליטי היה מעורב בתהליכים רבים שנגעו למערכת החינוך החרדי וההשכלה הגבוהה, וזאת בזכות קשריו הטובים על הנהלת משרד החינוך ושר החינוך בעצמו וכן עם שרי ש"ס ואף עם נציגות יהדות התורה.

כך למשל מונה דרעי לחבר בוועדה לבחירת מפקחים לחינוך החרדי, היה חבר בצוות העבדוה על חוק חינוך מוסדות תרבותיים ייחודיים ואף ייצג (בהתנדבות) את הישיבות הקטנות בעתירות שהוגשו לבגץ נגד החוק, היה חבר בוועדה שהקים שר החינוך לבחינת המכינות הקדם אקדמיות והשפעתן על בוגרי החינוך החרדי והיה בין מנסחי חוק נהרי הידוע. בנוסף דרעי הינו בעל טור פוליטי-חינוכי נחשב בעיתון משפחה ומאמריו פורסמו אף באכסנייה זו.

מקורביו של דרעי שסירב להגיב לידיעה סיפרו כי הוא רואה את עצמו ממשיך בעבודה ציבורית אולם נראה שגם להם לא ברור עדיין לאן פניו מועדות.