אאא

חודשים אחרי גזר הדין הקשה, ורגע לפני המשפט הנוסף, ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, שכר את שירותיו של עו"ד יאיר גולן לייצגו בערעור לבית המשפט העליון על חומרת עונשו, ובכך יחליף את עו"ד שלומית הראל-שוורץ שייצגה אותו עד עתה. לגולן ולופוליאנסקי היכרות רבת שנים לאחר שגולן ייצג את לופוליאנסקי עם מעצרו.

כזכור, לפני מספר חודשים שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, גזר את דינו של אורי לופוליאנסקי וקבע כי יוטל עליו עונש מאסר של שש שנים בפועל ושנת מאסר על תנאי, ובנוסף גזר עליו קנס של חצי מיליון שקל.

תחילתה של הפרשה באפריל 2010 אז נעצר לופוליאנסקי, החוקרים הטיחו בו האשמות לפיהן בעת שכיהן כראש העירייה ויו"ר ועדת תכנון ובנייה, קיבל שוחד על מנת לקדם את 'פרויקט הולילנד', שרבים הרימו גבה עם בנייתו לנוכח גודלו הגרנדיוזי.

שנתיים לאחר מכן, הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בתל אביב ובראשית השנה הנוכחית הוא הורשע בקבלת שוחד. בפרקליטות, והבוקר, כאמור, הוא נידון למאסר בפועל. במשטרה ואף אצל השופט דוד רוזן, ישנה תמימות דעים כי כסף השוחד אותו נטל לכאורה לופוליאנסקי, לא הגיעו לכיסו הפרטי אלא למוסדות "יד שרה" בראשם הוא עומד.

לופוליאנסקי נחשד כי נטל ב-2.5 מיליון שקל אותם קיבל מיזמי הפרויקט שהעבירו את הסכום המדובר באמצעות שמואל דכנר, שהפך לימים לעד המדינה בפרשה ונפטר במהלך הדיונים במשפט. בכתב האישום נכתב כי רוב סכום השוחד הגיע אל עמותת "יד שרה" ושאר הסכום נתרם לישיבה בראשה עומד בנו של לופוליאנסקי.