אאא

משפחות יקרות,

הגיע רגע האמת. בעגה המשפטית קוראים לרגע זה "שלב ההוכחות". ביום שלישי האחרון, בשעות הצהריים, כשאתם הייתם עסוקים בעבודה ובלימודים, התייצבתי בבית המשפט העליון כדי להשמיע את קולכם, הקול שלכם ושל בנותיכם היקרות. בסיום הדיון ביקש בית המשפט ממשרד החינוך, מהרשויות המקומיות ומאתנו, כי נמציא לו פרטים נוספים על היקף האפליה העדתית בסמינרים, על מנת שיוכל לקבל החלטה המבוססת על נתוני האמת, נתונים שעד כה נשמרו בגנזי נסתרות ולא פורסמו במלואם מעולם.

הנכם יכולים לסייע למאבק החשוב בביעור האפליה העדתית בסמינרים באמצעות הוספת נתונים וראיות שידועים לכם - אמהות, אבות ותלמידות. עזרו לי לעזור לכם.

המאבק שנטלתי על שכמי אינו מאבק אישי. זהו מאבק של כולנו למען מערכת חינוך טובה יותר, מוסרית יותר, שוויונית יותר. מערכת חינוך שדבקה ומיישמת – הלכה למעשה, לא רק מן הפה ולחוץ – את העקרונות של "ואהבת לרעך כמוך", "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך", ומונעת "שפיכות דמים", לשון הרע, רכילות והלבנת פנים.

בשנה האחרונה, למן תום המאבק בעמנואל, הוצפתי בגילויי אהדה נדירים מאלפי משפחות. אהבה זו נתנה לי את הכוח להמשיך. כעת, משהגיעה סוגית האפליה פעם נוספת לבית המשפט, אני מבקש מכם, אחים ואחיות יקרים, לצעוד צעד אחד קדימה ולפרוט אהבה זו לתמיכה מעשית.

לצערי, בבית המשפט לא ייראו כל אותן אלפי דמעות של הילדות המופלות, אשר הרטיבו את שולחן העבודה שלי בשנים האחרונות.

בבית המשפט קשה לתת ביטוי לכל אותם שברונות לב שעברו עשרות הורים לבנות שנדחו מהסמינרים על לא עוול בכפן, אך ורק בשל מוצאן.

בבית המשפט ניתן להוכיח את המציאות המפה והכואבת באמצעות נתונים, עדויות וראיות חותכות.

לכן, כעת, אני קורא לכם, אחיי ואחיותיי: בתחתית הודעה זו מופיעים פרטי ההתקשרות עמי. ניתנה לכם הזדמנות להעביר אליי כל ראייה, בכתב או בהקלטה, על גילויי הפלייה שבה נתקלתם. זו ההזדמנות שלכם להעביר לבית המשפט את העדות האישית שלכם לגילויי האפלייה שלצערנו הרב כה רבים מאתנו חוו על בשרם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לאחר מאות מקרים של אפליה עדתית שאותם ליוויתי בשנים האחרונות, אני מבין היטב עד כמה קשה בקשתי. אני מכיר היטב את החששות המוצדקים מהתנכלויות ומרדיפות מצד מנהלי המוסדות. ולמרות זאת, אתם חייבים להבין: אין לנו ברירה. הדרך שבחרנו ללכת בה היא דרך קשה - אבל אין דרך אחרת.

עם זאת, אני יכול להבטיחכם נאמנה כי נעשה הכל כדי לשמור על חסיונכם, ואם לא תרצו בכך, זהותכם לא תיחשף ונעמוד לצידכם כפי שאתם עומדים לצידי.

אחים יקרים, זו הזדמנות פז שלא תשוב. זה הזמן שלנו להחזיר עטרה ליושנה. באמת.

דוא"ל: thefrenkim@gmail.com

פקס: 050-8967848

בהזדמנות זאת, אני גם קורא לכם, אחיי ואחיותיי, להירתם למימון המאבק. המאבק הזה הוא גם המאבק שלכם, המאבק של כולנו.