אאא

אל שולחנה של ועדת הבחירות לרבנות ירושלים הגיעו תלונות רבות אשר חלקן אף הגיעו לידי מבקר המדינה ואשר עניינם הוא בחירה לא תקינה של בתי הכנסת בישיבת הועדה האחרונה.

כפי שנחשף בכיכר השבת, גורמים המקורבים לוועדת הבחירות אמרו לאור התלונות הרבות לא יהיה מנוס מכינוס נוסף של הוועדה.

היום נשלח באופן רשמי לחברי הועדה זימון לישיבה שתתקיים ככל הנראה מיד לאחר חג הסוכות. לכיכר השבת הגיע העתק בלעדי של הודעת הזימון לישיבה כפי שנשלחה לחברי הועדה.

אחד הגורמים לכינוס הישיבה הוא מכתבו של עו"ד רענן בר זוהר אשר העתקו נשלח למבקר המדינה, ובו חושף עוה"ד כי קיימת התחייבות מפורשת של יו"ר הוועדה למבקר המדינה לפיה "לא יערך כל מחטף לפני בירורים נוספים ככל שיתבקשו".

משמעות הדבר היא כי על פי התחייבות יו"ר הועדה הרב ניסים בן שמעון לא ניתן לסיים את הליך בחירת רבני העיר ירושלים כל עוד קיימות טענות שלא באו על פתרונן או לא נדונו.

במכתבו מוסיף עו"ד בר זוהר וחושף שורה ארוכה של ליקויים ואף מקרים בהם הוצגו לכאורה לוועדה נתונים שגויים כך שתתקבל החלטה מסוג מסוים התואמת את כוונותיהם של חלק מחברי הועדה המעוניינים בבחירתו של רב מזרם מסוים, החלטות שהתקבלו תוך התעלמות מקריטריונים אשר נקבעו על ידי משרד המשפטים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד חושף עו"ד בר זוהר ומפרט עתירות רבות שכלל לא נבדקו על ידי הועדה דוגמת בתי הכנסת בשכונות גבעה הצרפתית, רמת שלמה, ובקעה ובניגוד למה שפורסם כי כביכול נדונו כל עתירות בתי הכנסת כעת מתברר כי היה בוועדה מי שהתחמק מדיון בטענות קשות.

במכתב נוסף, אשר נשלח באמצעות עוה"ד אייל נון המייצג בתי כנסת הנמנים על הציבור הדתי לאומי, ואשר טוענים אף הם לקיפוח דוגמת בית הכנסת הגדול וכן בית הכנסת המרכזי בשכונת הר חומה בירושלים, כותב עוה"ד כי "עולה חשש חריף שפסילת בית הכנסת נובעת משיקולים לא ענייניים" ומעלה טענה קשה כי מטרת הפסילה הוא החשש האמיתי מאופן הצבעתם של בתי הכנסת, עו"ד נון רמז במכתבו כי בתי הכנסת לא יהססו לפנות לבג"ץ לשם תיקון המצב.

בהתאם לכך, דרשו עורכי הדין כי לא ייחתם הפרוטוקול מישיבת הועדה האחרונה בטרם יתקיים דיון נוסף ענייני וממצה אשר ייתן מענה לכלל טענות בתי הכנסת שלא יוצגו.

כעת מקוים בוועדה כי כינוסה של הועדה לדיון ממצה בנושא, ישים סוף לסאגה, ויסיים את הליך הבחירות הבלתי נגמר.