אאא

משרד התעשייה מוציא לאור את תוכנית ´מסלול לתעסוקה´.

התוכנית שאושרה בממשלה תיצור מקומות תעסוקה נוספים בעיקר באזורי הפריפריה. מטבע הדברים חלק נכבד מהתוכנית מתייחס לתעסוקת חרדים.

בשבוע האחרון אישר מרכז ההשקעות סכום של כ-80 מיליון שקל כתמיכה בעסקים שיקלטו עובדים חדשים.

עסקים רבים פנו למשרד התעשייה בבקשה לתמיכה בהרחבת העסק וגיוס כוח אדם. ביניהם ניתן למצוא הוצאות לאור, שירותי אדריכלות ועיצוב, יצרני מזון, מכשור רפואי, תוכנה וטקסטיל, מרכזי תמיכה טלפוניים ועוד.

בתמ"ת אומרים כי עצם העובדה שיותר עסקים מבקשים את תמיכת המשרד לגיוס עובדים חדשים מוכיחה כי חלה התאוששות במשק. שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, אומר כי "אלו נתונים מעודדים, אך עבודה רבה עדיין לפנינו. היקף התקציב למרכז ההשקעות עומד על כ-750 מיליון שקל. הוריתי להם לנצל את התקציב שנותר עד תומו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חלק גדול מהתוכנית מופנה לקליטת עובדים חרדים. כך למשל אושרה בקשתה של חברת ´מנפאואר בראשית´ שמעוניינת להקים בעיר אלעד מרכז לשירותי תוכנה. החברה ביקשה ממרכז ההשקעות סיוע בהיקף של 1.4 מיליון שקל על מנ לקלוט 29 עובדים חדשים בשכר חודשי של כ-7.500 שקל.

במודיעין עילית מבקשת חברת "גזר אורגני" להרחיב את פעילותה בתחום מוצרי המזון ולקלוט 37 עובדים חדשים בשכר חודשי של כ-8,00 שקל לחודש. לחברה אושר תקציב בהיקף של כ-3 מיליון שקל

בסך הכל אישר משרד התמ"ת 24 בקשות להרחבת הפעילות העסקית במגזר החרדי. היקף ההשקעה שאושרה הוא כ-25 מיליון שקל והיא אמורה להביא לתוספת של כ-350 מקומות עבודה לציבור החרדי.