אאא

הציבור הרחב אמנם לא מכיר אותו, אך כל מי שעסק בנושא הבחירות לרבנות העיר ירושלים לא יכול היה שלא לשים לב לאבינועם קוטשר, צעיר מזוקן, בעל הפאות המסולסלות בסגנון חסידי, החבוש בכיפה סרוגה גדולה, שפעל במרץ רב וללא לאות לצדו ולמען בחירתו של הרב אריה שטרן.

אם במטה של הרב הראשי הספרדי הנבחר הגר"ש עמאר פעלה כוורת דינמית של עסקנים, לוביסטים, מאכערים ויועצי תקשורת הרי שבמטה הרב שטרן ניתן לומר שקוטשר פעל כמעט לבדו.

לא היה אחד או אחת מחברי הגוף הבוחר שלא קיבל ממנו שיחות טלפון במהלך החודש האחרון. הוא התרוצץ בתזזיתיות ושמר על מעמדו של מורו ורבו ממנו הוא "אוחז" במלוא מובן המילה.

קוטשר היה זה שתיאם עמדות מול המגזר החרדי, סגר קצוות עם הפלג הירושלמי, גייס יועצי תקשורת, אירגן את המפגש עם הרבי מערלוי ואפילו להבדיל אלף הבדלות שוחח עם נציגי השמאל במטרה לשכנעם.

כעת, יש להניח, הוא יתוגמל בהתאם וימונה ככל הנראה לראש הלשכה של הרב הראשי האשכנזי החדש של ירושלים.

בשיחה עם "כיכר השבת" רגעים ספורים לאחר היוודע הניצחון בתום ספירת הקולות נשמע קוטשר נרגש ונלהב במיוחד: "ברוך השם, האמת ניצחה יהודי עניו, יהודי ישר, שעבד ועשה את הכל בנקיות כמו המידות במסילת ישרים, בעזרת השם הוא יחבר את כל הציבורים ויזכה בעזרת השם לקדש שם שמים".

זו היתה פעילות לא פשוטה...

"לא פשוטה, ולא פשוט להישאר נקי".

איך חשתם בחוגים החרדים? הייתה התנגדות עזה של גדולי הדור החרדים...

"נכון, אבל בעזרת השם הם יראו שהם טעו, בעזרת השם יראו שטעו".

הרב שטרן יצליח להתחבר למגזר החרדי?

"בוודאי".