אאא

בצל הדיווחים על התנועה שזורמת אל מירון ללא קריסות או אירועים חריגים, פה ושם ניתן למצוא כשלים בהיערכות של התחבורה ציבורית אליה הופנו כל העולים למירון.

נוסעים רבים, מצפת אל ציון הרשב"י במירון מדווחים על עיכובים משמעותיים של התחבורה הציבורית מאז שעות הבוקר המוקדמות. האוטובוסים שעושים את דרכם דרך התחנות העיר עמוסים ומרביתם אינם מעלים נוסעים.

תושב העיר שיצא עם שניים מבניו בדרכו אל הציון, מספר ל"כיכר השבת" על שמתרחש בתחנות האוטובוסים מאז שעות הבוקר: "יצאתי עם הילדים שלי לתחנת האוטובוס בכדי לנוסע לרשב"י, חשבתי שאם אני לא אסע ברכב שלי - אני יגיע מהר יותר אבל כשהגעתי לתחנה ראיתי עשרות תושבים שממתינים לאוטובוסים".

לדבריו, "מהשעה 08:00 ועד לשעה 09:30 בבוקר לא היו אוטובוסים. אנשים המתינו ונאמר להם שעד שהאוטובוסים לא יגיעו ממירון לא יאספו נוסעים צפת למירון".

"למה אני ששמעתי בקול המשטרה ולא נסעתי עם הרכב, צריך להמתין זמן רב בשביל להגיע למירון? איפה הם בזמן אמת?", הוא תוהה.

בנוסף, נוסעים מדווחים כי החל משעות הבוקר ישנו עומס בעליית הנוסעים לאוטובוסים בחניון של אגד הסמוך למושב מירון. "הגעתי לתחנה בניסיון לשוב לירושלים אולם גיליתי עומס של נוסעים, צריך להמתין יותר מחצי שעה בשביל לעלות לאוטובוסים", מספר אחד הנוסעים.

בתוך כך, מתקבלים דיווחים על כך שישנם אוטובוסים שבניגוד לכל הסיכומים מורידים את הנוסעים בחניון פרוד ולא בחניונים הסמוכים למושב מירון.

מחברת 'נתיב אקספרס' נמסר כי הכל תקין ומתנהל כסדרו. "יתרה מכך", אומרים בחברה, "אתמול יצאו אוטובוסים ללא עלות מצפת לשכונת כנען הוותיקה".

בחברת 'אגד' סירבו להגיב.