אאא

החלטת ממשלת ישראל לאשר את החוק לגיוס בני הישיבות ולהשליך לכלא אלפי בני תורה שיבקשו ללמוד תורה, מביאה הבוקר (שני) להתקפה חריפה בעיתונים החרדיים נגד ממשלת השנאה של נתניהו בנט ולפיד שתיזכר לדיראון עולם.

עיתון "המודיע" ביטאונה של תנועת "אגודת ישראל" מפרסם כותרת רחבה: "בהחלטה תקדימית בוטה - שבעזרת ה' לא תצלח: שרי הממשלה החליטו ברוב קולות וללא מתנגדים: עוקרים לימוד תורה מישראל".

לצד זה מובאים דברי חברי הכנסת של יהדות התורה כי החלטת הממשלה תיזכר לדיראון עולם ודבריו החריפים של ח"כ יעקב ליצמן אמש בכינוס חברי הרשויות של התנועה כי "אין מחילה למי שהצביע או תמך במפלגת 'הבית היהודי' כי על כתפיו כל הגזירות נכד התורה ושומריה".

העיתונאי יעקב רייניץ מפרסם מאמר פרשנות נוקב תחת הכותרת: "כואב, מייסר אבל לא יתממש", בו הוא לועג להתנהגותו אמש של שר האוצר ויו"ר עתיד יאיר לפיד.

גם העיתונאי בן-ציון קלוגמן פרסם מאמר בו הוא קורא למצביעי הבית היהודי לערוך חשבון נפש ושואל אותם: "הקולר תלוי בצווארכם ואינכם מרגישים מחנק?".

עיתון "המבשר" המייצג אף הוא את "אגודת ישראל" כותב בכותרתו הראשית: "לדיראון עולם: ממשלת ישראל החליטה על גיוס בכפייה של לומדי התורה".

בגוף הכתבה נכתב כי "ראשי ישיבות הכריזו אמש כי ילכו יחד עם רבבות בני הישיבות בגב זקוף אל הכלא וימשיכו בלימוד התורה".

לצד זה מפרסמים העורכים בנימין ליפקין ואשר מדינה מאמרי ביקורת כנגד מפלגותיהם של שר האוצר יאיר לפיד ונפתלי בנט שמנסים להחריב את עולם התורה.

עיתון "יתד נאמן" ביטאונה של תנועת "דגל התורה" הליטאית מפרסם הבוקר כותרת ענק בה נכתב: "כל רודפיה השיגוה בין המצרים, ממשלת ישראל החליטה מלחמה בלומדי התורה".

הכותרת המרכזית הינה מילות הפסוק: "עוצו עצה ותופר". כשבהמשך מובאים דברי הח"כים האומרים כי ההחלטה תיזכר לשמצה בהיסטוריה היהודית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במאמר המערכת תחת הכותרת "לדיראון עולם", כותב העיתון כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שזכה במשך שנים רבות לתמיכת הנציגות החרדית ייזכר לדורות כמי שתחת שלטונו התקבלה ההחלטה המרושעת ביותר כלפי קודש הקודשים של היהדות-לומדי התורה.

בהמשך המאמר תוקף העיתון גם את נפתלי בנט ש'חיבק' את היהודים הקונסרבטיבים ומאידך "כל מאודו לעקור כל זיקה יהודית בין מדינת היהודים ליהדות".

עיתון "הפלס" מפרסם בכותרת הראשית כותרת ענק: "ממשלת ישראל הכריזה מלחמה על עולם התורה". העיתון מציין כי לראשונה מאז קום המדינה ייקבעו "מכסות" ויוגבל מספרם של לומדי התורה.

בידיעה בעיתון מובאים דברי חברי הכנסת של יהדות התורה יעקב ליצמן ומנחם אליעזר מוזס כפי שנמסרו להפלס שציינו כי לומדי התורה יעדיפו ללכת לכלא.

המודיע
המודיע
המבשר
המבשר
יתד נאמן
יתד נאמן
הפלס
הפלס