אאא

אלפי תושבים עזתיים "חפים מפשע" יצאו היום (חמישי) להפגנת תמיכה ענקית בעזה בעד ארגון הטרור חמאס. המפגינים הניפו את דגלי ארגון הטרור וקראו להמשיך את הלחימה כנגד ישראל.

דובר חמאס, מושיר אל-מסרי, הצהיר מול המפגינים המשולהבים כי "המלחמה טרם הסתיימה, הלוחמים שלנו עדיין בכוננות ועם היד על ההדק, הטילים שלנו עדיין מכוונים לתל אביב".

בוסף, הדובר שלחם איום חד-משמעי לתושבי יישובי עוטף עזה, שעדיין חוששים מאיום מנהרות הטרור, ואמר להם, "אל תחזרו לבתיכם".

לדבריו, "נתניהו נכשל, הטילים שלנו הגיעו עד תל אביב ועד לחדרה ואפילו לנהריה. מעבר להישג הזה היה לנו הישג אחר. לראשונה, כוח ערבי פלש לאדמות הכבושות שמחזיקים הציונים וזה ניצחון אסטרטגי".

ההפגנה מגיעה כאשר חמאס זקוק נואשות ל'תמונת ניצחון' ועל ידי ההפגנה הזו, ועוד שיבואו בעקבותיה, הוא מנסה להציג את המבצע כניצחון שלו, לשלהב את הציבור כנגד ישראל ולהסיט את תשומת הלב הציבורית בעזה מההרס הרב שנגרם להם בשל המבצע.

בעודו משלהב את המפגינים קרא אל-מסרי לתמיכה במשלחת הפלסטינית במהלך השיחות בקהיר. "אנחנו תומכים במשלחת הפלסטינית וסומכים עליה. עליה לדעת שהם מייצגים בשדה הקרב המדיני עם חזק. אל תחזרו אם לא תשיגו את דרישותינו", קרא הדובר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדבריו, "דרישותינו צודקות ולא נוותר עליהן. העם הפלסטיני צריך לדרוש אותן כאילו הן דרישותיהם של כל הערבים. אנחנו מצפים לפתיחת מעבר רפיח ושבירת המצור. נשק ההתנגדות לא נמצא על שולחן המשא ומתן בקהיר, לא נסכים להתפרק ממנו לעולם".

בתוך כך, הבוקר התחדשו השיחות בין ישראל למשלחת הפלסטינית בקהיר ובחמאס מנסים ליצור לחץ במסגרת המשא ומתן על ישראל. לאחר שאמש הודיעו כי הירי יחודש בשעה 8:00 בבוקר ביום שישי, רשת אל ג'זירה הציגה תיעוד ובו נראים, אחרי הפסקת האש, מנהרה של חמאס, משגר רקטות, פגזים וטילי נ"ט, שלטענת חמאס ערוכים לאפשרות של המשך הלחימה.

"אנחנו נמצאים פה על הגבול עם ישראל, מוכנים לכל דבר, אנשינו דואגים לנו", אמר פעיל חמאס בכתבה. כתב הרשת נראה כשהוא מסתובב אתמול בתוך מנהרה במזרח חאן-יונס, שלדבריו, למרות המבצע של ישראל ממשיכה לתפקד. "יש לנו עוד הרבה הפתעות", הבטיחו עוד הפעילים בתיעוד. "ההתנגדות מוכנה".

הלילה קרא נשיא ארה"ב ברק אובמה להסיר את המצור על עזה עם הזמן. "בטווח הארוך צריכה להיות הבנה שעזה לא יכולה לקיים את עצמה כשהיא סגורה מול העולם. מטרת ארה"ב כרגע היא לוודא שהפסקת האש תחזיק מעמד, אך במקביל חשוב לוודא שעזה תוכל להתחיל תהליך של שיקום".