אאא

כוחות צה"ל ברצועה פועלים בעצימות אש גבוהה, כאשר צה"ל תוקף יעדי טרור בכל רחבי הרצועה – מהאוויר, מהיבשה ומהים. יעדי המבצע, כפי שהורה הדרג המדיני, הוא לחשוף את מנהרות הטרור. ואכן, כוחות צה"ל שפועלים קרקעית ברצועה חשפו 8 מנהרות טרור.

על פי צה"ל, מאז הכניסה הקרקעית נפגעו כ-150 מטרות טרור ברחבי הרצועה, ומשעות הבוקר הותקפו כ-50 מטרות טרור.

בין המטרות הותקפו 21 בורות שיגור, ארבעה בתי פעילי טרור בכירים ששימשו כתשתית פיקוד ושליטה, אתר ייצור אמצעי לחימה ובוצעו ארבע תקיפות על מנהרות. במהלך הפעילות פגעו כוחות צה"ל בלמעלה מ-17 מחבלים ברחבי הרצועה וכ-13 מחבלים נעצרו והם הועברו לחקירה.

פעילות צה"ל ברצועה (צילום: דו"צ)

הלוחמים שנכנסו אל שטח הרצועה הצליחו לחשוף מספר מנהרות, אם כי עדיין לא ברור האם מדובר ב"מנהרות תקיפה" המובילות לשטח ישראל, או שמדובר במנהרות הקשורות לרשת המנהרות שמפעיל ארגון הטרור חמאס מתחת עזה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במהלך הפעילות הקרקעית בצפון רצועת עזה נהרג חייל צה"ל סמל ראשון איתן ברק, בן 20 מהרצליה, וארבעה חיילים נפצעו בינוני וקל. 

למרות המבצע הקרקעי, ירי הרקטות מכיוון הרצועה אל שטח ישראל נמשך. בשעות האחרונות נורו מטחים כבדים אל עבר יישובי עוטף עזה, אשקלון ובאר שבע. מערכת "כיפת ברזל" ביצעה מספר יירוטים מוצלחים. לא דווח על נפגעים בנפש או על נזק.

ברחבי העולם נערכו מספר הפגנות כנגד ישראל. בטורקיה נערכה הלילה הפגנה אלימה מול הקונסוליה הישראלית באיסנבטול והשגרירות באנקרה. בעקבות כך, הורה שר החוץ אביגדור ליברמן להחזיר מטורקיה לארץ את בני משפחות הדיפלומטים.