אאא
מבצע גירוש הפליטים - נמשך גם הבוקר: הבוקר (שני) ערכו פקחי רשות ההגירה סריקות בעיר אילת ולכדו כשלושים מסתננים בלתי-חוקיים מדרום סודן. בקרוב הם יגורשו בחזרה לארץ מוצאם.

אמש (ראשון) התחיל שר הפנים אלי ישי בביצוע החלטת הממשלה שגובתה על-ידי פסיקת בית-המשפט העליון לפיה יגורשו בתהליך הדרגתי כל המסתננים.

ובתוך כך, נודע ל'כיכר השבת' כי רבני שכונת פרדס כץ יחד עם תושבי השכונה, יצאו בקריאה לשר ישי בעקבות פסיקת בג"ץ לגירוש מסתננים מדרום סודן.

"אנא, תתחילו קודם משכונת פרדס כץ", הם כתבו במכתב, "כידוע השכונת שלנו סובלת בצורה קשה מבעיית המסתננים. אלפי משפחות חרדיות שהתיישבו בשנים האחרונות בשכונה, בברכתם של גדולי ישראל, נמצאות בפחד מתמיד מאסונות וסכנות פיזיות ורוחניות".

חבר מועצת העיר ונציג השכונה, גדליהו בן שמעון - מראשי המאבק במסתננים בפרדס כץ, מספר כי "המצב מחמיר מאוד ויש עזיבה המונית של משפחות מהשכונה".

"השכונה סבלה בשנים עברו מפשע ואלימות ובאחרונה, ברוך ה', עלתה השכונה על מסלול חיובי ופתאום באו הסודנים והרסו לנו את השכונה", הוא אומר.

בן שמעון פונה לשר ישי: "תתחילו לטפל קודם אצלנו, חיינו לא חיים ויפה שעה אחת קודם. תושבי השכונה קיבלו בשמחה רבה את הבשורה כי החלו ליישם את הגירוש, אך אנו מבקשים שידאגו בראש ובראשונה לשכונה שלנו".