אאא

 קרע באלעד בין ראש העיר יצחק עידן לבין ממלא מקומו זליג אורלנסקי מדגל התורה. יומיים לאחר סיור שערך יושב ראש דגל התורה ח"כ משה גפני באלעד, בו הביע ביקורות על אופן תפקודו של ראש העיר בכל הנוגע לפתיחת השנה, ולעובדה, כי לכיתות רבות אין מקום לימודים, שיגר אתמול ראש העיר מכתב אישי חריף לסגנו אורלנסקי, המשמש גם כמנכ"ל העיתון יתד נאמן, בו הוא מאשימו בעובדה שבנות סמינרים יושבות בביתם, וקובע, כי על רקע תפקידו כמחזיק תיק החינוך, "היה מצופה ממנו לנהוג באחריות".

הרקע למכתב, הינו סיורו של גפני השבוע בעיר, במסגרתו הוטחה ביקורת חריפה על אי תפקודו של ראש העיר, בפרט בכל הנוגע לפתיחת שנת הלימודים.

סגירת חשבון קטנונית

לדברי מקורבי אורלנסקי, ראש העיר בניסיון קטנוני לסגור חשבון עם גפני, ולברוח בדרך מאחריותו לנעשה, מנסה כעת להטיל את האשמה לעברו של ממלא מקומו, למרות שהוא אינו עובד עירייה בשכר אלא רק בתואר.

במכתב, שהעתקו הגיע לידי כיכר השבת, כותב ראש העיר, כי "כסגן וכממלא מקום ראש העיר, ציפיתי כי תנהג יותר באחריות. ...חושבני כי מההגינות והיושר, כי תיכנס לעובי העניין ותדאג לשבץ את הבנות שעדיין לא משובצות, ויפה שעה אחת קודם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מעורר רחמים

ממלא מקום ראש העיר זליג אורלנסקי סירב להגיב למכתב, שלדבריו "מעורר רחמים", אולם מקורביו אמרו בתגובה צינית, כי "לאור הצלחתו המהדהדת של ראש העיר בהיערכות לפתיחת שנת הלימודים, אולי כדאי, כי ראש העיר ימשיך את עשייתו הידועה, ויפתור בהבל פיו גם את בעיית בנות הסמינרים".

עו"ד יואב ללום מעמותת "נוער-כהלכה" מסר בתגובה לכיכר השבת: "מר זליג אורלנסקי ממשיך בעזות ליטאית טיפוסית לזרות חול בעיני הציבור, כאשר הוא ודוד שפירא מביתו של הרב שטיינמן, לפי הטענות, היו אלו שסיכלו את הקמת הכיתה הנוספת בסמינר זלזניק בו שובצו תלמידות ספרדיות לצד אשכנזיות בהרמוניה יחסית, והלכו לשבץ את הבנות האשכנזיות בסמינרים בבני ברק תוך שהם מותירים את הבנות הספרדיות להיוותר בביתן.

"חוצפה כפולה ומכופלת היא, כאשר הצמד חמד הלז, מעז להוציא הודעה לעיתונות על דאגת החצר בחזון איש 5 ב"טיפול" בשיבוץ הבנות. ידע הציבור מי הם המתיימרים להיות נאמני גדולי הדור ועסקני הציבור".