אאא

המערכה נגד חילולי הקברים בנצרת מתעצמת: עד שעות הצהרים נעצרו יותר מ-60 מפגינים, שניסו לעצור בגופם את החפירות שמתקיימות במקום.

מחדל חמור באבטחת עצורים אירע היום שעה שתשעה עצורים שהובלו אל תוך ניידת המשטרה, החליטו ללמד את השוטרים פרק בהלכות שוטרים ומפגינים חרדיים.

מספר דקות לאחר שנעצרו, התשעה החלו השתולל ולזרוע הרס בניידת. הם ניפצו את חלונות הניידת, פרצו את הדלתות ונמלטו. השוטרים לא האמינו למראה עיניהם.

בתוך כך, מאות מפגינים כבר נמצאים במקום והפגנה במקום מתעצמת, המשטרה עד כה מתקשה לפזר את המפגינים.

המערכה כנגד חילול קברי קדמונים בנצרת החלה הבוקר. עם שחר, עשרות אברכים נדחסו לתוך טנדרים שעשו את דרכם משכונת מאה שערים לעבר העיר הצפונית.

המשטרה המתינה להם כבר בכניסה: היא הקימה מחסומים וניסתה למנוע מהם את הגישה לעיר. אבל האברכים, בדומה למה שהתרחש באשקלון, מצאו דרכים עוקפות ללב המאבק.

אחרי חצי שעה של צעידה ממושכת, הגיעו האברכים לבית-הקברות, שם כבר החלו אנשי "רשות העתיקות" בעבודות אינטנסיביות. ולא רק הם היו שם: גדוד של שוטרי יס"מ נעמדו מנגד, בניסיון למנוע כל עימות או הפרעה לעבודת אנשי "רשות העתיקות".

בסוף-השבוע נחשף ב"כיכר השבת" כי ראשי "אתרא קדישא" סיכמו על שיתוף פעולה עם הקאדי המקומי בעניין ההפגנות. המשמעות: למחאה צפויים להצטרף גם מאות מערביי העיר.

עוד נודע כי בסוף השבוע נערכו פגישות מרתוניות בביתם של גדולי ישראל וחברי הכנסת החרדים. ההוראה הייתה ברורה: ללחוץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו שיפסיק לאלתר את העבודות במתחם