אאא

עיריית ירושלים נגד משרד הכלכלה: שעות אחדות אחרי האזהרה שיצא ממשרד הכלכלה ולפיה ישנה סכנה לקיום מעמד הזיכרון לזכרו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, באצטדיון 'הארנה' וכי אין אישורי בטיחות, בעירייה מגיבים ואומרים כי הטענות בשקר יסודם והן מכסות על הרשלנות מצד המשרד.

בהודעה של העירייה נכתב כי "עיריית ירושלים דוחה בתוקף את ההודעה חסרת האחריות של ראש מינהל הבטיחות במשרד הכלכלה, באשר להיכל הפיס ארנה בירושלים ורואה בחומרה רבה את התנהלות זו".

לדבריהם, המקום המדובר נמצא בבטיחות מלאה וכי אין בעיה לקיים את האירוע במקום. "העירייה מבהירה באופן חד משמעי כי הארנה בטוחה לקיום אירועי תרבות וספורט וכי קיימים אישורי הבטיחות הנדרשים בהם: תעודת גמר, טופס 4, אישור מהנדס קונסטרוקציה, אישור יועץ בטיחות אש, אישור כבאות, אישורי מהנדסי חשמל, אישור משרד התשתיות ורישיון עסק".

"גם טענת משרד הכלכלה באשר לעבודות המתקיימות על גג המבנה אינן נכונות. לא מתקיימות בזמן אירועים עבודות על הגג. עיריית ירושלים נוהגת באחריות רבה ומקפידה ומחמירה בכל נושאי הבטיחות ולא תסכן את המשתתפים באירועים בארנה. כל האירועים מלווים ע"י יועצי בטיחות שבודקים את ההיכל לפני ובמהלך כל אירוע". הוסיפו בעירייה.

בעירייה מאשימים את עובדי משרד הכלכלה בחוסר אחריות - בעקבות שמחה משפחתית של ראש צוות המשרד שנכח במקום. "לצערנו, אתמול במהלך סיור להצגת המקום עם נציגי משרד הכלכלה נטשו הנציגים את הסיור באמצע בשל עניין פרטי-אישי בביתו של ראש הצוות, ולא טרחו לשוב להיכל. לאור נטישתם פעלה העירייה באופן חלופי כפי שמאפשר לה החוק, ולאחר שהושלמו כלל הבדיקות ניתנו כלל האישורים הדרושים לקיום אירועי הספורט".

"העירייה מצרה על ההיסטריה והפחד שביקשה ראש המינהל ליצור בציבור, ובמקום לבצע עבודה מקצועית מול צוותי ההקמה, כפי שעשו כל שאר הגורמים המאשרים, בחרה לזרוע בהלה בתקשורת". נכתב לסיום.

ראש מינהל הבטיחות ורדה אדוארס אמרה בצהריים: "אנו רואים בחומרה את התנהגותה של עיריית ירושלים, לא רק שהפרה את הוראות החוק בנותנה אישור לקיים אירועים במקום, אלא אף היא עצמה מקיימת אירועים במקום שאין לו אישורים כנדרש בחוק ומסכנת בכך את שלום הציבור".

אדוארדס הוסיפה כי "למינהל ידוע כי גם היום ובימים הקרובים צפויים להתקיים במקום אירועים וקראה לציבור להימנע מלהשתתף באירועים אלו.

יש לציין כי חילופי האשמות בין משרד הכלכלה לעיריית ירושלים מתקיימים כאשר רק אתמול נערך בארנה החדשה משחק ספורט גדול, כאשר אז לא נשמעה ביקורת מצד משרד הכלכלה בנוגע לקיום האירוע.