אאא

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הגיע לסיכומים עם משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר על תוספת תקציבית משמעותית לתקציב מענק ירושלים בשנה הקרובה.

במסגרת זו יעלה תקציב מענק הבירה ב- 40 מליון ₪ לשנה ויעמוד על – 210 מליון ₪ בשנתיים הקרובות ויחצה לראשונה את רף 200 מליון ₪ מאז שנת 2000. כמו כן סוכם עם הממשלה על תכנון מחודש של ההוצאה העירונית (מיחזור הלוואות, תוספת להיטלי השבחה, פירעון מלוות ועוד) כך שיתאפשר להפנות תקציבים נוספים לטובת תושבי העיר.

לאור התוספת המשמעותית לתקציב מענק הבירה נוספו והתפנו לתקציב העירייה 93 מליון ₪, וכתוצאה מכך בוטלו מרבית הקיצוצים שתוכננו באגפי העירייה ובשנת 2011 יקטן התקציב המתוכנן ב- 13 מליון ₪ בלבד, לעומת 110 מליון ₪ שתוכננו בתחילה.

המשמעות היא כי תקציב התמיכות במוסדות התרבות לא יקוצץ, תקציב התמיכה באגודות הספורט לא יקוצץ, לא יקוצצו תקציבים לחינוך ולרווחה וכן הוקטן ב- 90% הקיצוץ שתוכנן במכסת השעות הנוספות של עובדי העירייה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

תקציב עיריית ירושלים לשנת 2011 ממשיך את חזון ומדיניות ראש העיר לקידום ופיתוח החינוך, התרבות, מוסדות התרבות והמשך פיתוח התיירות בעיר. חשוב להדגיש כי ברקת עמד על כך כי הגדלת התקציב העירוני לא תבוא על חשבון תושבי העיר ולא תועלה הארנונה לתושבים כפי שנדרש תחילה.

בנוסף הוחלט כי צוות עבודה משולש בהשתתפות אגף תיאום מעקב ובקרה במשרד ראש הממשלה, אגף התקציבים במשרד האוצר ועיריית ירושלים יבחן על בסיס רצון טוב את יכולת המימוש של תוכנית העירייה להפרטת שירותי הניקיון.

לאור התוספת התקציבית במענק הבירה החליט ברקת לקיים בתקופה הקרובה דיונים רציפים עם הממשלה על מעמדה של ירושלים, על מיקומה בסדר העדיפות הלאומי ועל שדרוג השותפות בין העירייה לממשלה ולעצור את המאבק מול משרד האוצר והממשלה.