אאא

בשנים האחרונות עוברת על העיר ראשון-לציון מהפכת התשובה שסוחפת אחריה צעירים רבים לצד מבוגרים. בעקבותיה, נפתחו בתי כנסת חדשים רבים.

לא כולם, מתברר, מקבלים את התנופה הרוחנית שחווה העיר בשביעות רצון. ארגונים בעלי אג'נדה אנטי דתית שמו להם למטרה להפסיק את הפעילות להפצת יהדות ולגרום לסגירת בתי הכנסיות.

לאחרונה נפתח בית כנסת חדש בשכונה היוקרתית "נווה ים". בתוך זמן קצר, החלה אחת המשפחות המתגוררות בסמיכות לבית הכנסת להתנכל אל קהל המתפללים.

מדי שבת היו מתעדים בוידאו את המתפללים נכנסים ויוצאים מהמקום, לפי עדויות המתפללים תוך קריאה במילות גנאי וזלזול.

אם לא די בכך, אם המשפחה החלה להפעיל את קשריה וביקשה להביא לסגירת בית הכנסת.

בשבוע שעבר הביאה את ראש העירייה אל ביתה וקיימה אסיפה בעניין "מטרד בית הכנסת". לאסיפה קדמו הזמנות שנשאו את הכותרת  "בית פתוח בעניין בית הכנסת".  מחוץ לבית השכנה התגודדו מתפללי בית הכנסת כדי להפגין נוכחות במחאה על הרעיון לסגירת המבנה הקדוש.

במהלך האסיפה שיכנעו ראשי הארגונים והשכנים את ראש העיר כי עליו לגרום לסגירת בית הכנסת.

ואכן, לפני מספר ימים הוצא צו סגירה לבית הכנסת.

העירייה: פועלים לפתרון קבע

יש לציין כי בית הכנסת, ע"ש משפחת מלכה הוקם לפני חמש שנים בתרומת המשפחה, לרווחת תושבי הסביבה והוא למעשה היוה מענה למקום תפילה לכל מזרח השכונה. בין מתפלליו נמנו מבוגרים ונכה צה"ל שמוגבלותו אינה מאפשרת לו להגיע לבתי כנסת מרוחקים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יצויין כי במרחק 800 מטר מבית-הכנסת שברח' הרפסודה קיים בית-כנסת נוסף. מסיבה לא ברורה, גם נגדו צו סגירה מהעירייה, זאת חרף חוות דעת היועץ המשפטי הקודם של העירייה שלאחר בירור מעמיק כתב כי המקום אינו מהווה הפרעה בשום צורה ויש לאפשר המשך קיומו.

מעיריית ראשון-לציון נמסר בתגובה לכיכר השבת: "העירייה עושה ככל יכולתה על מנת לפתור את הצורך בבתי כנסת ברחבי העיר בכלל ובשכונת נווה ים בפרט.

"בית הכנסת ברחוב הרפסודה פעל שלא כחוק ועורר התנגדויות רבות מצד תושבי השכונה ולכן נסגר. העירייה הקצתה לתושבי השכונה מבנה של גן ילדים בו יוכלו תושבי האזור להתפלל בסופי שבוע.

"כמו כן, העירייה פועלת על מנת להקצות מבנה נוסף של גן ילדים שישמש כפתרון קבע ויהיה בית כנסת קבוע לתושבי השכונה".