אאא

המאבק על פתיחת המרכולים בשבת בת״א: עיריית תל אביב חילקה בשלושת החדשים האחרונים 439 דו"חות לבתי עסק שפעלו בשבת, כך עולה ממסמך שהוגש בשבוע שחלף לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בנוסף, המשיכה העיריה את הטיפול המשפטי בתיקים הקודמים והעבירה כ־121 תיקים של בתי עסק הפתוחים בשבת לתביעה העירונית ובנוסף הגישה 43 צווי סגירה נגד מרכולים וקיוסקים לבית המשפט לעניינים מקומיים.

על פי הדיווח בעיתון כלכליסט הצהרות העירייה הוגשו במסגרת בקשה לביזיון בית משפט נגדה בטענה שאינה פועלת לפי פסקי דין ואינה פועלת לאכיפה נגד מרכולים ופיצוציות הפועלים בשבת.

על פי הדיווח למרות שהצהיר בסוף השבוע האחרון שר החינוך הפורש גדעון סער כי הוא משאיר את ההחלטה בעניין אישור חוק העזר העירוני לשר הפנים הבא בכל אופן חילקה העירייה גם בשבת האחרונה כ-20 דוחות. במקביל מתמודדת עיריית תל אביב מול הליך נוסף בבית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב.

שם טוענים בעלי העסקים הקטנים, שמובילים את המאבק נגד העירייה בכל הנוגע לפתיחת בתי העסק בשבת, לביזיון בית משפט מצד העירייה. לטענת הסוחרים ובעלי המכולות בעיר, העירייה מפרה באופן בוטה ומתמשך את פסקי הדין בעניין וכי השתמשה במצב הביטחוני ובמבצע 'צוק איתן' כתירוץ לחמוק מסגירת עסקים בשבת.