אאא

מצוקת הדיור בציבור החרדי, זו שהחריפה עוד יותר עם הקפאת הבנייה בישובים המוגדרים כהתנחלויות, יצרה הד עצום לפרסום על בנייתה של "שכונה חרדית חדשה בעיר חדרה".

על פי ההודעה, החל הרישום הראשוני למעוניינים ברכישת דירה במקום, כאשר כבר כעת ניתן לגשת לעו"ד מטעמם, ולשלם דמי קדימה עבור ההשתתפות בפרויקט.

אלא שהודעה רשמית של עריית חדרה היוצאת היום לעיתונות, טורפת לכאורה ליזמים את הקלפים.

לדברי רז זהבי יועץ התקשרות של העירייה, "עיריית חדרה איננה מכירה בדבר הזה, ומי שמשקיע שם כספו על קרן הצבי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יתירה מכך, מוסיף דובר העירייה, "גם בעתיד לא יאושרו שכונות בעיר המיועדות לסקטורים מסוימים. כלל לא ברור לנו על מה מסתמכים מפיצי השמועות".

גם נציגי ש"ס במועצת העיר חדרה, עימם שוחחנו, התנערו מעניין ואף התבטאו כנגד התכנית. לדבריהם "טוב לנו בחדרה כיום, העירייה דואגת לכל צרכינו, ואנו לא שותפים לניסיונות ´לחרד´ את חדרה ולהביא למתחים בין החוגים בעיר".

מנגד מסביר ל´כיכר השבת´ מ. י. מיזמי השכונה החדשה: "אנו לא טוענים שזו תהיה שכונה שתוגדר ´חרדית´ ותמכור אך ורק לחרדים. מדובר בתכנית להקמת אלפי יח"ד שכבר אושרה לה הת.ב.ע. (תכנית בניין עיר). אנו מנסים כעת לארגן קבוצות רכישה גדולות ומאורגנות של הציבור החרדי, הנתון כעת כידוע במצוקת דיור חריפה. לכשיתחיל השיווק, תקבע המציאות בשטח את אופי השכונה. כאשר ברור לכל מה תהיה ההשפעה של רכישות במקום על ידי קבוצות חרדיות גדולות".