משי זהב, ישי כהן וחיים ולדר'קול פליי': ישי לפידות בחר בעיתונאי 'כיכר השבת' ישי כהן כאיש השנה בתקשורת
כ"ח באלול תשפ | 17.09.20
עם סיום שנת תש"פ, בחר היוצר ישי לפידות בפרשן ומגיש 'כיכר השבת', ישי כהן, כאיש השנה שלו • עוד בנבחרים: ח"כ משה ארבל, הסופר חיים ולדר ויהודה משי זהב (חדשות הברנז'ה)
ההתבטאות שהקפיצהמגל הדהים: הייתי יורה בעיתונאים שנגד ביביאלי רוטמן24
איש התקשורת ינון מגל תיאר בצבעוניות מה היה מעולל, אם היה נתניהו, לעיתונאים שרודפים אותו. "מוציא תת מקלע, צרורות, רימונים, פיצוץ" • האזינו ל'סאטירה', כהגדרתו (ברנז'ה)
נתניהו והכתבתביבי לכתבת: אני מבין שיש לך טקסט מהביתיאיר טוקר89
עיתונאית 'חדשות 13', שקיבלה את זכות הדיבור בהצהרת נתניהו, החלה לתקוף את נתניהו והוא בתגובה השיב לה: "אני מבין שזה לא טקסט שלך וקיבלת טקסט מהבית" • צפו (בארץ)
דורון הרמןעוד עזיבה בחדשות 13: כתב פלילים התפטרקובי אטינגר4
גל הפיטורים והעזיבות ב'חדשות 13': דורון הרמן, כתב הפלילים של הערוץ, הודיע כי הוא מתפטר. "ניצבים בפני עוד אתגרים רבים מרגשים ומפחידים, בהמשך הדרך" (עיתונות)
נוב ראובני בשידור החי (מימין), אור הלר והמגישה גאולה אבןמצחיק? הכתב בשידור: "1,2,3,4, היטלר בא"יאיר טוקר41
במהלך הנאום של ראש הממשלה נתניהו, כתב 'כאן' עלה לשידור חי וברקע נשמע הכתב אור הלר מ'חדשות 13' אומר: "1,2,3,4, מגרמניה היטלר בא" • הלר התנצל והסביר (חדשות)
הכתב הישראלי התמוטט בדובאי בשידור חיהכתב הישראלי התמוטט בדובאי בשידור חיאיציק אוחנה18
דורון הרמן, שליח ערוץ 13 באבו דאבי, התמוטט בשידור חי אל מול המגישה ההמומה. ההערכה היא כי החום הכבד ששורר במדינה המדברית היה זה שהביא לאירוע (עיתונות, ברנז'ה)
חסידי גור. אילוסטרציהקבוצת נייעס - בכתב ההגנה של 'חדשות 12'יאיר טוקר8
בתגובה לכתב התביעה שהגיש חסיד גור נגד כתבת חדשות 12, בעקבות ידיעה על השר יעקב ליצמן שהתפלל במניין בניגוד להנחיות, טוענים בחברה כי היא התנהלה כחוק (בארץ)
"הטלוויזיה בקוריאה יכולה ללמוד  מ-12 ו-13""הטלוויזיה בקוריאה יכולה ללמוד מ-12 ו-13"יאיר טוקר10
בצל הדיווחים והמשדרים מההפגנות נגד רה"מ בנימין נתניהו, ב'ליכוד' יוצאים למתקפה נגד ערוצי הטלוויזיה: "מממשיכים לשמש זרוע תעמולה להפגנות השמאל האנרכיסיטיות" (בארץ)
עקיבא נוביקהעיתונאי עקיבא נוביק מצטרף ל'כאן'איציק אוחנה5
העיתונאי עקיבא נוביק מצטרף ל'כאן', כמגיש בחטיבת הדיגיטל והרדיו, זאת לאחר שעזב את 'חדשות 13'. נוביק: "אני שמח להצטרף למועדון גדול, עם קהל חם ונאמן" (ברנז'ה)
עוזר דרוקאחרי 11 שנים: עוזר דרוק פורש מ'בקהילה'איציק אוחנה3
איש התקשורת והפרסום, עוזר דרוק, פורש מהעיתון החרדי 'בקהילה' - אחרי 11 שנים. מקורביו מספרים כי הוא חש תחושת מיצוי והחליט לפנות לאתגרים חדשים (ברנז'ה, אנשים)
רפאל כהןחרדי יפקד על קורס העיתונאים בגלי צה"לאיציק אוחנה31
לראשונה, חרדי יפקד על קורס העיתונאים ב'גלי צה"ל'. מדובר בחייל החרדי רפאל כהן, בן 22 מאשדוד, שמשרת ב'גלי צה"' כעורך הדיגיטל הראשי ועורך מהדורות חדשות (ברנז'ה, מדיה)
אבישי בן חיים ואריה דרעיהשר אריה דרעי: מי שקילל, שיילך כפרה עליוישי כהן75
תקיפתו המילולית הבוטה של פרשן חדשות 13 אבישי בן חיים בידי אנשי שמאל, תוך הפרחת הערות גזעניות קשות, לא עברה בשקט מצד יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי (אקטואלי)
אילוסטרציהעיתונאים יקרים, איבדתם את זה; אל תטיפוהרב רונן רוזנפלד18
ארשת החשיבות שאתם מורחים על הפנים שלכם לפני כל ציוץ שמתיימר להיות 'חשוב' כזה ומביע דעה מטיפה - הוא מה-זה מביך, אתכם כמובן, כן?! קחו את עצמכם פחות ברצינות (דעות)
הסגר בירושליםאחרי המאמר: 'המודיע' מתנצל בפני בעלזאשאול כהנא26
מאמר שפורסם ב'המודיע' על חשיבות השמירה על ההנחיות, "העליב" גורמים בחסידות בעלזא, בעקבותיהם מפרסם הבוקר העיתון התנצלות: "לא הייתה כל כוונה להטיל דופי" (ברנז'ה)
אירינה נבזלין תוקפת: "הכתבה מגמתית"אירינה נבזלין תוקפת: "הכתבה מגמתית"יאיר טוקר12
אשתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין, יוצאת בחריפות נגד הכתבה ב'כאן 11' על מסיבת יום הולדתה אחרי ההכרזה על ההגבלות, מציגה את העובדות ותוקפת את הפרסום (עיתונות)
תמר איש שלוםבדמעות: המגישה נפרדה מהכתבים שפוטרואיציק אוחנה41
מגישת 'חדשות 13' תמר איש שלום, נפרדה היום בסוף מהדורת החדשות, מהכתבים שעזבו או פוטרו מהערוץ. איש שלום לא התאפקה ובמהלך הפרידה הזילה דמעה. צפו (ארץ)
ברק רבידברק רביד זומן לשימוע, יאיר נתניהו לעג לואיציק אוחנה25
במסגרת הקיצוצים ב'חדשות 13', זומנו עובדים בכירים בערוץ לשימוע • בין השמות: הכתב המדיני ברק רביד • בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, לעג לו וספג מתקפה מימין ומשמאל (ברנז'ה)
נוביק בכנסתעיתונאי הכנסת הסרוג התפטר מחדשות 13יאיר טוקר14
אחרי טלי מורנו, גם עקיבא נוביק צייץ כי פוטר מחדשות 13 - אך בהמשך הבהיר כי התפטר מעצמו: "מי שמחפש עיתונאי יד שנייה מוזמן לפנות אלי" • ברקע: גל קיצוצים בערוץ (עיתונות)
מנחם טוקר איחל למתחרהו 'רפואה שלמה'מנחם טוקר איחל למתחרהו 'רפואה שלמה'איציק אוחנה15
שדרן רדיו 'קול חי', מנחם טוקר, איחל בשידור חי בתכניתו, רפואה שלמה לעמיתו השדרן עמי מימון, מהרדיו המתחרה 'קול ברמה', שחלה לאחרונה בנגיף הקורונה • האזינו (ברנז'ה)
השופטים על שטייף: "עיתונות לא אחראית"השופטים על שטייף: "עיתונות לא אחראית"כיכר השבת5
אחרי שחויבה לשלם לשדרן נתן זהבי, ערערה הדס שטייף. בית המשפט קיבל חלקית את טענותיה והפחית משמעותית את סכום הפיצוי - תוך מתיחת ביקורת על טיב עבודתה (ברנז'ה)
טלי מורנואחרי שנים: 'חדשות 13' פיטרו את המגישה?יאיר טוקר17
אחרי למעלה משבע שנים, 'חדשות 13', הודיעו הערב למגישה טלי מורנו על פיטוריה. מורנו הגישה את התוכנית 'שישי' ואת מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 13 (ברנז'ה)
הרכש החדש של קול חי: הזמר מרדכי בן דודהרכש החדש של קול חי: הזמר מרדכי בן דודאיציק אוחנה45
לאחר פתיחתה של תחנת 'קול פליי' מבית קול ברמה, בקול חי משיקים שורת תכניות כדי לשמור על ההובלה, כשהפעם הם מגייסים את גדול הזמר החסידי שיגיש תכנית שבועית (ברנז'ה)
גלי צה"ל. אילוסטרציהמפתיע: הרמטכ"ל בעד להוציא את גל"צ מהצבאיאיר טוקר7
הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש אכ"א מוטי אלמוז, רוצים להפריד את תחנת הרדיו גל"צ מהצבא, ולהופכה לתחנה אזרחית. כוכבי העביר את הדרישה לשר הביטחון: "לא רוצה לדברר" (חדשות)
אראל סג"לעיתונאי הימין לא מוותר, ותובע את התאגידיאיר טוקר15
העיתונאי אראל סג"ל, החליט לא לוותר, ולאחר שבתאגיד, החליטה להוריד את התוכנית שלו מהאוויר, הוא שולח היום מכתב התראה מעורך דין, למנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ (ארץ)
כשאסף ליברמן בא לאולפן 'מנדי-ביתאן'. צפוכשאסף ליברמן בא לאולפן 'מנדי-ביתאן'. צפוכיכר השבת5
המגיש אסף ליברמן הפתיע את צמד המגישים מנדי גרוזמן ואלי ביתאן באמצע תוכניתם ב'כאן מורשת', כשביקר באולפן - אך השניים הצליחו להפתיע אותו בחזרה • צפו והאזינו (ברנז'ה)
ליבסקינד וסג"להתאגיד החליט: התוכנית של הימניים - תרדיאיר טוקר15
הנהלת תאגיד השידור ציבורי החליטה כי התוכנית 'קלמן וסג"ל', של העיתונאים המזוהים עם הימין - תרד. במקום התוכנית, תשודר תוכנית חדשה של גאולה אבן-סער (אקטואלי)

עיתונות

עיתונות במיטבה. כתבות על עיתונות עברית, עיתונות חרדית, יחסי ציבור ופירסום. מה קורה בעולם העיתונות ובברנז'ה העיתונאית? כל הדיווחים בכיכר השבת.

כיכר facebook
אילוסטרציה
הרב רונן רוזנפלד
עיתונאים יקרים, איבדתם את זה; אל תטיפו
כ"א בתמוז תשפ18
הרב ישראל גליס
הרב ישראל גליס
העיתונאים מוצצי הדם // הרב ישראל גליס
כ"ט בשבט תשעח11
יעקב אייכלר על רקע אולפני 'כאן'
יעקב אייכלר
בשביל זה קם התאגיד // יעקב אייכלר
ט' בניסן תשעז8