אאא

עכשיו זה סופי: חבר סיעת ש"ס במועצת העיר תל אביב, בני בביוף, פורש מסיעת ש"ס ומקים תנועה חדשה המיועדת למגזר הבוכרי בעיר בשם "בני בכורי ישראל" שתתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר. 

בשבוע האחרון הגיע בביוף להתייעצות אצל מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי בנוגע לפיצול מסיעת ש"ס בעיר והקמת התנועה החדשה "בני בכורי ישראל", לדברי מקורביו של בביוף, הגר"ח קנייבסקי בירך אותו בברכה והצלחה, והמשך עשיה בעיר החילונית תל אביב. 

התנועה החדשה, 'בני בכורי ישראל', אותה מקים בביוף, תפנה לקהל המסורתי, הדתי, והחרדי בעיר, כאשר היעד המרכזי היא הקהילה הבוכרית הגדולה בעיר ת"א.

בשבועות הקרובים, צפוי בביוף לצאת בהצהרה פומבית, בה ימסור דיווח על 'מפלגת הבוכרים' החדשה בראשותו, שלפי הערכת מקורביו תזכה ב-2-3 מושבים על חשבון הסיעות החרדיות בעיר - ש"ס ויהדות התורה.   

החבדניקים יתמכו בבביוף?

בנוסף, בביוף מתחיל להתקרב לאחרונה למוסדות חסידות חב"ד בעיר, ככל הנראה במטרה לזכות גם בתמיכתם בבחירות הקרובות, כאשר בין היתר הוא משתתף באירועים של חסידות חב"ד בעיר.

לאחרונה השתתף בביוף באירוע הצדעה לחסידי חב"ד הפועלים בשכונות דרום העיר, בו אמר: "למרות הדימוי שנוצר לעיריית תל-אביב-יפו כעיר שאינה מאירה פנים להפצת התורה והמצוות, ברצוני להבהיר שאין זה נכון, ודלת חברי מועצת העיר פתוחה תמיד בפני שלוחי הרבי, ביודענו את עד כמה חשובה והכרחית עבודתם המסורה, המאירה את רחובות העיר פשוטו כמשמעו. גם ראש-העיר מר רון חולדאי מעריך מאד את השלוחים ועבודתם, מודה להם ותומך בהצלחתם והתפתחותם. בזכות השלוחים, דמותו הקורנת של הרבי ממשיכה ללוות את תושבי העיר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפני תקופה, אמר בביוף ל'כיכר השבת': "קיבלתי הצעה ממספר מפלגות בתל אביב להצטרף לשורותיהם ובנוסף גורמים שונים הציעו שארוץ ברשימה עצמאית, מצד שני בש"ס מבקשים ממני להישאר איתם".

"בעבר רצתי מטעם ש"ס, אבל היום המציאות השתנתה, ש"ס נחלה אכזבה כבדה בבחירות הארציות כשקיבלה בתל אביב כ-14 אלף קולות" בביוף אומר כי בכוחה של הסיעה היה לגרוף כ-23 אלף קולות

"מדובר באכזבה גדולה מאוד, מאז שהרב זעפרני הוכנס לתפקיד, שס איבדה את כל הנכסים העיקריים שלה. בימים אלה אני מקיים התייעצויות, ובקרוב אחליט על המשך צעדיי". 

החלטתו של בביוף לפרוש מש"ס, מגיעה לאחר שבקשתו להדיח את הרב שלמה זעפרני, שלדבריו פגע במפלגה, לא התקבלה.