אאא

המסחר בבורסת ת"א עבר להתנהל היום (ג') בעליות קלות בצל הנעילה המעורבת בבורסות וול סטריט, בעוד מניות ה"בלו צ'יפ" דוגמת אפל וגוגל גררו את הנאסד"ק כלפי מטה. ברקע, מגיבים המשקיעים לחדשות המעודדות בדבר השתתפות אפשרית של יפן במינוף משאבי המימון של קרן המטבע הבינלאומית, וממתינים להנפקות האג"ח הספרדיות היום. החוזים על מדדי וול סטריט, מאותתים בשעה זו על פתיחה במגמה מעורבת ובאירופה נרשמות עליות. נזכיר כי אתמול זינק מדד המעו"ף ב-1.9% בסיום המסחר.

השווקים בחו"ל תחילה, שם ננעלו אמש בורסות וול סטריט במגמה מעורבת, בעוד מניות ה"בלו צ'יפ" דוגמת אפל וגוגל צונחות ביותר מ-2.5% וגוררות את מדד הנאסד"ק לירידות. האם מדובר בתחילתו של תיקון גדול? האנליסטים חלוקים בדעתם.

באירופה ממשיכים המשקיעים לדאוג מהתפרצות מחודשת של משבר החוב, לאור דיווחים בדבר גידול משמעותי בהיקף ההלוואות שנטלו הבנקים בספרד מהבנק המרכזי האירופי, כעדות למצבו הרעוע של הסקטור הפיננסי במדינה. היום, צפויה הממשלה להנפיק אג"ח ל-12 ול-18 חודשים, לאחר שתשואות איגרות הבנצ'מארק ל-10 שנים זינקו אמש מעל לרמה של 6%.

בתוך כך, היום נודע כי ממשלת יפן עשויה להגדיל את חלקה במשאבי המימון של קרן המטבע הבינלאומית, בהיקף של 60 מיליארד דולר. זאת, לקראת כינוס מנהיגי המדינות החברות בקרן בסופ"ש הקרוב, במטרה להגיע להסכמה על הרחבת יתרות החירום של המוסד הפיננסי הבינלאומי.

צפי לאינפלציה באפריל - 1%

ומחו"ל, לזירה המקומית. שם, למרות החששות מהחרפת ההאטה בקצב הצמיחה במשק - התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג), במחירים קבועים ולאחר ניכוי השפעת העונתיות, עלה ברבעון הרביעי של 2011 ב-3.4%, בדומה לעלייה של 3.4% ברבעון השלישי. כך לפי הלמ"ס.

באשר למדד המחירים לצרכן, שעלה בחודש מארס בכ-0.4%, סבורים מרבית החזאים במשק, כי בחודש אפריל המדד יעלה בעוד כ-1% בקירוב, ומציינים כי שיעור העלייה במדד אפריל הוא, באופן קבוע, אחד הגבוהים, אם לא הגבוה ביותר, בשנה כולה.

יום שמח לביומד; הבנקים במוקד

יום שמח בסקטור הביומד, כאשר שתי חברות מזנקות בשיעור גבוה לאור דיווחים אופטימיים: רדהיל ביופארמה מזנקת לאחר שדיווחה על קבלת תוצאות מוצלחות בניסוי Bioequivalence פיבוטאלי, המקביל ל-Phase III, עם תרופת RHB-102 המיועדת למניעת בחילות והקאות כתוצאה מטיפולים בחולי סרטן.

גם בריינסוויי פרסמה תוצאות טובות מאד של הניסוי הרב מרכזי (כפול סמיות) להערכת הבטיחות היעילות והסבילות של טיפול בגרייה אלקטרומגנטית מוחית עמוקה (deep TMS) על ידי מכשיר החברה (H-Coil) בחולים הסובלים מדיכאון עמוק (מז'ורי).

בזק עולה לאור חשיפת "גלובס" מאתמול על החלטת משרד התקשורת לבטל את הפיקוח על מחירי בזק עם הקמת השוק הסיטונאי. האנליסט דארן שאו מ-UBS רואה בכך סימן חיובי למניית בזק בשל הסרת חוסר הוודאות הרגולטורי. הוא ממשיך להמליץ לקנות את בזק עם מחיר יעד של 9.3 שקלים למניה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

טבע מתקדמת עקב פער חיובי מול ניו-יורק לאחר שספלון,החברה הבת שלה, זכתה אמש בעירעור שהגישה לבית המשפט בארה"ב כנגד פיתוח גרסה גנרית לתרופת האמריקס שאותה פיתחה החברה. בנוסף, ממתינים המשקיעים בדריכות לפסיקת בית המשפט בארה"ב בנוגע לקופקסון.

מניות הבנקים מעוררות עניין לאחר פרסום בנק ישראל את תוצאות מבחני הקיצון שערכה בנובמבר 2011 קרן המטבע הבינלאומית (IMF) למערכת הבנקאית בישראל, לפיהם הבנקים יציבים ויש להם יכולת טובה לעמוד בזעזועים. "בהשוואה למדינות אחרות, הסיכון בבנקים הישראליים נמוך יחסית", לשון הדוח. נציין את הפועלים , לאומי , דיסקונט ומזרחי טפחות . (לסיפור המלא)

איטיג'יאי צפויה להמשיך לרכז עניין לאחר שזינקה תוך יומיים במחזור ענק, לאור דיווח על קבלת אישור חשוב באירופה.

דלק נדל"ן תוסיף לרכז עניין לאחר שהגישה לביהמ"ש את הסכמתה למהלך פירוק החברה. החוב של דלק נדל"ן לשלוש סדרות האג"ח שהנפיקה מסתכם ב-2.15 מיליארד שקל, וכמעט כל הצדדים מסכימים שבמקרה של פירוק התמורה למחזיקים תהיה אפסית. לכן, סביר כי ביהמ"ש המחוזי בתל אביב ישלח את הצדדים חזרה לשולחן המו"מ כדי להסכים על מתווה הסדר חוב דומה לזה שהציעה החברה.

[לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח][לפורטל הפיננסי]