אאא

הגאון רבי מאיר ברנסדורפר זצוק"ל היה מגדולי ההוראה בירושלים, חבר בד"ץ העדה החרדית ומחבר סדרת הספרים ´קנה בושם´.

הגאון נולד בכ"ה אלול תרצ"ד באנטוורפן שבבלגיה לאביו הגה"ח רבי שלמה ברנדסדורפר ולאמו הרבנית בתו של הגאון רבי ישכר שלמה טייכטל הי"ד בעל ´משנה שכיר´ ו´אם הבנים שמחה´.

הוא עלה ארצה בשנת תש"ו עם הוריו והסתופף בצלו של האדמו"ר משומרי אמונים זצוק"ל. למד בישיבת דושינסקי וישיבת מיר. לאחר נישואיו למד בכולל ´תרביצא´ והתפרסם עוד בצעירותו כגאון ופוסק הלכה מובהק.

רוב תורתו קיבל מהגה"ח רבי אברהם הערש כהן ר"מ ישיבת תולדות אהרון, ורבו הגאוה"ק מ´תולדות אהרון´ הוא שזרזו להורות הלכה והרבה בשבחו. עוד בצעירותו אמר עליו "עליו אפשר לסמוך".

בהיות עול ימים התמנה לרבה של שכונת בתי אונגרין שליד מאה שערים בירושלים, שם התגורר עד אחרית ימיו. במשך שנים רבות שימש כמורה הוראה ומו"ץ מטעם בד"צ העדה החרדית ירושלים, עד שהתמנה להיות חבר בית הדין והיה ממונה על ועדת השחיטה.

בתפקידו זה נסע פעמים רבות בראשות משלחות שחיטה לחו"ל. היה נודע גם כמוהל מומחה והכניס אלפי ילדים לבריתו של אברהם אבינו. הוא כיהן כרבה של קהילת תולדות אברהם יצחק והסתופף בצל רבה של החסידות.

בניו הם הרבנים הגאונים: ר´ שמואל, רב קהילת תפארת הנחל ודומ"צ ´העדה החרדית´ בית שמש, ר´ יוסף קדיש, ר´ חיים אלעזר, ר´ משה, ר´ נתנאל, ר´ שמעון, ר´ יצחק. חתניו הם: הרב יוסף סמט, ר´ חיים מאיר קאהן, בן האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק.

אמש, לפני פטירתו הוזעקו למיטתו הגרי"ט וייס גאב"ד העדה החרדית והגאון רבי משה שטרנבוך ראב"ד העדה החרדית. וסמוך לשעה 11 בערב השיב את נשמתו בטהרה ליוצרה.