אאא

הטבח ההמוני בסוריה נמשך ללא הפסקה - הפעם בחסות רוסיה וסין: כלי-תקשורת במדינה מדווחים כי הצבא הפציץ הבוקר (רביעי) יעדים שונים עם מטוסי קרב. מדובר בעליית מדרגה חמורה באלימות, בהנהגתו של נשיא סוריה בשאר אסד.

על-פי הדיווח, הצבא תוקף בשכונת חאלדייה שבחומס באמצעות מרגמות ומטוסי קרב.

תושבי השכונה המבוהלים, סיפרו כי מעל חמישים בני-אדם נהרגו בהתקפות, מאות אחרים נפצעו בדרגות שונות.

ביממה האחרונה הורה אסד להטיל מצור על העיר חומס כולה. טנקים מוצבים בכניסות לעיר, אין יוצא ואין בה.

מלבד שכונת חאלדייה, גם שכונות נוספות בחומס מותקפות. כך, למשל, בשכונת באבא-עמרו בחומס, העיר השלישית בגודלה בסוריה, הופצצו בתים רבים מהאוויר. "רוב הבתים כאן נהרסו", סיפר אחד התושבים שסיפר שיש כבר 52 תושבים הרוגים בשכונה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשעות האחרונות פשטו כוחות לתוך בית-החולים המרכזי בעיר וחטפו גופות והרגו כמה פצועים קשה. פעיל זכויות אדם, הפצוע קשה, אמר בסרטון וידאו שהופץ ברשת: "זו קריאת עזרה לכל אדם בעולם הזה - הצילו את הילדים ואת הנשים בשכונת באב אל-עמר. החללים קבורים תחת ההריסות, האנשים בתוך הבתים. בשאר, גם אם תהרוג את כולנו, לא ניכנע".

במקביל, לראשונה מאז החל הטבח בסוריה, נזכרו שש מדינות המפרץ על סילוק שגריריהם. מדובר במדינות: סעודיה, קטאר, בחריין, נסיכות עומאן, כווית ואיחוד האמירויות. 

למרות הווטו שהוטל באו"ם, על-ידי רוסיה וסין בנוגע לגינוי וסנקציות נגד סוריה, אמר גורם באיחוד האירופי אמר כי בעוד שבועיים האיחוד יאשר סבב חדש של עיצומים נגד סוריה.

תושבים בסוריה מעלים כל העל סרטוני וידאו לרשת, המספקים הצצה קלה למתרחש במדינה.