אאא

"אל תגיבו לפרובוקציות. תתעלמו וזה יעבור", אומרים השבוע גורמים בוועדת הרבנים לענייני תחבורה בעקבות התגרות מכוונת של נוסעת חילונית בקו מהדרין.

לקו 49 א´ המוביל מנווה-יעקב עלתה אשה בלבוש לא צנוע והחלה לצלם את הנוסעים. הנוסעים ביקשו מהאשה לחדול ממעשיה והיא סרבה.

בתגובה אמרו רבנים בוועדת הרבנים, כי כבר בעבר בעת שהופעל קו מהדרין לשכונת רמות, נעשו מעשים דומים, וכי אז, ההתעלמות מהפרובוקציה גרמה לכך שהיא גוועה לאיטה.

גם הפעם אומרים בוועדת הרבנים, אין להיגרר לתגובה, יש להתעלם מאלו שעינם צרה בקווי המהדרין. "זו התנהגות של אנשים שעינם צרה בקדושת המחנה שלנו", אומרים בוועדה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, לפני שלושה שבועות פורסם ב'כיכר השבת' על ביקורת של הגיליון השכונתי נגד קווי מהדרין. בעקבות לחץ מרב השכונה, הגיליון חזר בו.

בתוך כך מלינים חברים בוועדה על ´גרירת הרגליים´ של משרד התחבורה. משרד התחבורה נוקט סחבת מכוונת ועדיין לא אישר את הקווים החרדיים החדשים. בוועדה טוענים כי זהו פועל יוצא מעתירת הרפורמים לבג"ץ. לדבריהם זו הארכה השלישית שהמשרד נוטל עד להגשת מסקנות הוועדה שמונתה לאשר הפעלת הקווים.

בתגובה לדברים אודות העיתון השכונתי, מבקשים מנהלי העיתון 'ממזרח' להבהיר כי לא היו דברים מעולם, וכי מעולם לא יצאו נגד קווי המהדרין. 'כיכר השבת' מציע לקוראים לשפוט בעצמם. אנחנו בוחרים לפרסם בזאת את הבהרתו של העיתון, על מנת להיות נקיים מה' ומישראל.