אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)
תוכן גולשים
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

ישנו שיר עם מפורסם האומר: השחורים שונאים את הלבנים, והלבנים שונאים את השחורים.

הצהובים שונאים את האסיאתיים והאסיאתיים שונאים את הצהובים.

הפרוטסטנטים שונאים הקתולים, והקתולים שונאים את הפרוטסטנטים.

אבל כולם כולם כולם שונאים את היהודים.

והיהודים עצמם? בתוך עמי אנוכי יושבת, ותוהה לכמה פלגים התפלגנו יש כ"כ הרבה עדות, מגזרים וחוגים. ובתוך כ"א גם יש התפלגויות והסתעפויות עד אין קץ.

מגזרים כמה יש החל מן החילוני הממוצע ועד החרדי כמה יש באמצע, תתחילו למנות ועוד בכל אחד יש קיצוניות לפה ולשם.

ועדות כמה עדות יש? ודעות? בכלל, כל אחד ודעותיו והשקפת עולמו הוא.

ובל נשכח שכולנו יהודים בני עם אחד, ולכולם סה"כ יש מטרה אחת ומשותפת. לצערנו יש הטועים בדרך או שכך הם חושבים שצריך לנהוג, אבל למה השנאה הזאת אחד כלפי השני?

נכון שכ"א ודרכו הוא ודרך חשיבתו, אבל למה בדרך שאדם הולך בדרכו הוא צריך לרמוס ערכים ודרך חיים של מישהו אחר?

בהחלט יש את הקיצונים שעושים מעשים מסעירים ומעוררי זעם ואף לעג, שבאופן ישיר יש את הרצון להוציא עליהם את כל הזעם והתסכול, אבל האם זה עוזר? איש באמונתו יחיה, כ"א הולך ע"פ דרך חייו והליכותיו, והמחאות והזעם האם זה עוזר? משנה משהו? חוץ מלפגוע ולהוציא לעז עליהם, ודברי שנאה ולשוה"ר ,לחרחר ריב ומדון, לא הועלנו מאומה, ואדרבא דווקא בתוכם יש את הקיצוניים שמחפשים את העמידה במרכז העניינים ואמירות ותגובות אלו נותנות להם פידבק ומשוב להמשיך הלאה, בדרכם זו.

וכל אחד על פי האינטרסים שלו, ודרך חשיבתו רומס ופוגע בשני כל אחד מתיר את חרצובות לשונו וזורע ארס, שנאה ומחלוקת.

ובאמת תחשבו, למה השנאה? האם באמת יש לה בסיס ומקור או האם בגלל שזה כאילו מקובל שמגזר או עדה כזו או אחרת, אינם מסמפתים זא"ז, האם באמת יש בליבנו שנאה אמתית או כי כך התרגלנו ולמציאות הזאת נולדנו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ואחד הקטרוגים הכי גדולים על עם ישראל זה בכך שהוא אינו מאוחד "ישנו עם אחד מפוזר ומפורד בין העמים" כל אחד והקהילה שלו, העדה שלו והמנהגים שלו, אפילו שהרצון של כולם זה לקיים את רצון ד', אבל כל אחד דואג לעצמו ולאינטרסים שלו בלבד, ולכן "למלך אין שווה להניחם", לכן אנו שומעים על טרגדיות נוראות ומפתיעות כל פעם מחדש.

אז גם אם זה קשה לקבל את הזר (והמוזר) והכל מנוכר בעניינו, לא חייבים להסכים ולקבל, אבל לפחות לא להשמיץ בצורה גורפת ופוגענית. אם יש כאלו שמתנהגים לא בסדר ובצורה לא הולמת זה לא אומר שאנחנו צריכים להשיב להם באותה מטבע, הם טועים, למה שגם אנחנו נטעה?

וזה מה שבעצם שד' רוצה מאתנו "כל מה שעשיתי, לא עשיתי אלא בשבילכם ומה אני מבקש מכם שתהיו אוהבים זה את זה ומכבדים זה את זה".

אז זהו שבזכות זה נזכה כולנו לשנה מתוקה, שנת גאולה, ושהיו לנו תמיד רק בשורות טובות.

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.