אאא

הצעת אי-אמון ראשונה בממשלת נתניהו על רקע הקפאת הבנייה בהתנחלויות, מגיש היום יו"ר האיחוד הלאומי, חבר הכנסת יעקב כץ (כצל´ה).

ההצעה באה לדברי כצל´ה, על רקע ההקפאה הכוללת של הבנייה בכל שטחי יש"ע, הקפאה הכוללת לראשונה גם את הערים הגדולות, כמו מודיעין עילית, ביתר, פסגת-זאב, אריאל, אפרת ועוד.

"מדובר בגזירה על הנישואין", אומר חבר-הכנסת כץ בשיחה עם 'כיכר השבת'. "בציבור החרדי והדתי מתחתנים מדי שנה אלפי זוגות צעירים, כאלו שאינם מסוגלים לרכוש דירות בתוך הקו הירוק, שם המחירים גבוהים פי כמה מאשר בשטחי יש"ע. בפרט חמור הדבר כלפי הציבור החרדי העני יותר, כאשר המעמסה נופלת על ההורים, ומשמעות הקפאת הבנייה בישובים כמו מודיעין עילית, ביתר ופסגת זאב, הינה בעצם סתימת הגולל על האפשרות היחידה עבור זוגות אלו לרכוש דירה".

כצל´ה מאשים את ראש הממשלה בהונאת הציבור שבחר אותו: "בניגוד להבטחות מפורשות של נתניהו, לפני הבחירות ולאחריהן, מסתבר כי הוא זה שמורה לעצור את הבנייה באופן חסר תקדים, כזה שלא היה מעולם, גם לא אצל שרון ואולמרט, ואפילו לא אצל ממשלות השמאל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"יש הרשאות בנייה מוכנות לחתימה אצל שר הביטחון אהוד ברק, ניסו לשכנע אותו להתיר לפחות חלק מהבנייה, אבל הוא אמר שראש הממשלה הורה לו שלא לאשר כלום"...

וכצל´ה גם מתווה את דרך הפעולה עבור הציבור החרדי: "צריכה לבוא דרישה מתוך הציבור, מהישיבות, מההורים ומהזוגות הצעירים. דרישה שתעלה למעלה אל הנציגים, שיבואו אל ראש הממשלה, ידפקו על השולחן וידרשו לאפשר מגורים לזוגות הצעירים".

"הנציגים החרדים" אומר כצל´ה, "מדברים איתי שלא לציטוט והם המומים ממה שביבי עושה, הציבור חייב לתת להם את הכח לדרוש מראש הממשלה להפסיק מייד את הגזירות הללו".