(צילום: פלאש 90)
אאא

האיבה וההסתה נגד האוכלוסייה החרדית חצתה הלילה (שלישי) את הקווים האדומים. בעוד עם ישראל חוגג את יום העצמאות ה-66 של המדינה, דווקא ב"גלי צה"ל" הושמעו אמירות חמורות ביותר נגד הציבור החרדי.

בתוכנית "לא רוצים לישון עצמאות" ששודרה בתחנת הרדיו הצבאית, נשמעו משפטים נגד הציבור החרדי בכללותו, משפטים אשר קשה להאמין שאכן נאמרו.

בתוכנית בהגשת נועה צינמן ותמר עמית יוסף, שוחחו משתתפי הפאנל בנושאי צער בעלי חיים וצמחוניות, אחרי תהיות רבות שעלו במהלך הפאנל ששודר אל תוך הלילה, אחד המגישים אמר ללא כל היסוס כי מבחינתו - אם רק הייתה לו אפשרות - הוא היה אוכל בני אדם.

"אני מבחינתי באמת הייתי אוכל בעלי אדם, בעלי אדם, בכיף כי חיות לא בא לפגוע", אמר חבר הפאנל והוסיף משפט מבחיל נוסף, "בא נדלל את האוכלוסייה, זה יהיה נהדר".

המגישה שלא הבינה מהם כוונותיו של חבר הפאנל המסית, תהתה לפשר דבריו: "את מי למשל? כי זה שילוב נורא בעייתי, זה צריך להיות מישהו שאתה רוצה להרוג אותו ואתה לא אוהב אותו ומישהו שלא דוחה אותך לאכול?".

חבר הפאנל אמר בתגובה כי היה רוצה לדלל את האוכלוסייה החרדית. "זה בדיוק הפרדוקס כי אנשים שהכי הייתי רוצה לדלל את האוכלוסייה שלהם זה החרדים, אבל בטח יש להם את הטעם הכי מגעיל, זה בטח נורא דלוח".

"כי זה כשר", קבע מגיש נוסף. "כשר זה הכי מגעיל, מסעדות כשרות אילו מסעדות דוחות", השיב חבר הפאנל שמעוניין לדלל את הציבור החרדי.

אחרי דקות מעטות במהלכן הושמעו שירים, פנתה המגישה אל המאזינים וניסתה להבהיר: "בשם מערכת עצמאיות בלילה, כאילו זה שאמרנו מקודם על לאכול חרדים, לא התכוונו באמת, א. לא כשר. ב. לא פרקטי. ג. באמת הכל הכל בהומור".

מגל"צ נמסר בתגובה לכיכר השבת: "הדברים שנאמרו בתוכנית לא נאמרו על דעת גלי צהל ולא היו במקומם. מיד לאחר שנאמרו הדברים, שדרנית גלצ הבהירה כי מדובר בתוכנית הומור וסאטירה וכי לא הייתה כל כוונה לפגוע בציבור החרדי.  אנחנו מתנצלים בפני מי שמצא עצמו נפגע".