אאא

בתנועת 'דגל התורה' מבהירים היום (וחמישי) כי הם עומדים בקשר עם כל חברי הוועדה למינוי דיינים, ולא רק עם חבר זה או אחר. 

אמש (רביעי) פרסם אבי בלום כתבה ב'קו עיתונות' על הקשרים שרוקם ח"כ אלי ישי, חבר הוועדה לבחירת דיינים, עם חברי הכנסת משה גפני ויעקב אשר.

על פי הדיווח של בלום, ח"כ אלי ישי נפגש עם פוליטיקאים, חברי וועדה ודיינים המועמדים לתפקיד. משה גפני ויעקב אשר, כתובת המשקל לברית בין ליצמן לדרעי.

"יש לי קשר הדוק עם אלי ישי, ואני מתואם איתו בכל המהלכים לבחירת הדיינים החדשים", צוטט גפני בכתבה של בלום.

אך הבוקר ב'דגל התורה' מכחישים כי נרקם לו דיל בין ישי לגפני. בעיתון 'משפחה' הביאו ציטוט רשמי של 'דגל' בו נכתב: "דגל התורה עומדת בקשר עם כל אחד עשר חברי הוועדה למינוי דיינים בניהם גם ח"כ אלי ישי, עם זאת בסופו של דבר אנחנו סוגרים את המהלכים מול אריה דרעי". 

כזכור, גם הראשל"צ הגאון רבי אליהו בקשי דורון הכחיש את הדברים שטען בלום בכתבה שלכאורה הוא מעורב בבחירת הדיינים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בדברים שאמר הגר"א בקשי דורון ל"כיכר השבת" הוא אמר: "אני רואה בחומרה את הפרסומים כאילו יש לי חלילה כוונה להתעסק או להתערב בנושא מינוי הדיינים. כל הפרסומים בנושא אין להם כל בסיס".

"זכינו ברוך השם", הוסיף הגר"א בקשי דורון, "שבתפקיד נשיא בית הדין הגדול מכהן הגאון רבי יצחק יוסף שהוא הסמכות הבלעדית לנושא והראוי ביותר הוא להתייעץ איתו ולפעול על פי הוראתו".

הראשון לציון שב והדגיש כי "כל המעוניין להתייעץ בנושא הזה, מוזמן לפנות לנשיא בית הדין הגדול הגאון רבי יצחק יוסף וכך ראוי שיהיה".

אבי בלום מסר בתגובה ל"כיכר השבת": "פרסמי ציטוט נאמן למקור של גפני ואינני מגיב לפרסומים אנונימיים בשם דגל התורה".