אאא

מאות שוחטים ובודקים, מכל רחבי הארץ, התכנסו הערב (חמישי) בבני-ברק, להקמת עמותת 'לשם', שתשמש כנציגות לשוחטים ובודקים מטעם הרבנות הראשית לישראל.

הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, חשף במהלך הכינוס כי הוא פועל להקמת ועדה ברבנות הראשית שתבדוק את הדרכים כיצד להיטיב את שכרם ותנאי העסקתם של השוחטים.

"אני שומע טענות כי ברבנות הראשית לא מספיק מעריכים את עבודת השוחטים והבודקים", אמר הרב מצגר, "אני פועל כעת להקמת ועדה ברבנות הראשית שתבדוק כיצד ניתן להיטיב עם העוסקים במלאכת הקודש".

הרב חנוך הרשקוביץ, יו"ר עמותת "לשם", אמר בכינוס היסוד של העמותה כי דברי הרב מצגר נותנים תחושה טובה למאות השוחטים שרואים כי ברבנות חושבים עליהם ועל שכרם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב בן ציון נשר, חבר מועצת הרבנות הראשית אמר בכינוס כי הוא מברך את ידי העוסקים במלאכת הקודש ואת ראשי העמותה אשר עושים יומם וליל בכדי לדאוג לשקיפות מלאה לרווחת השוחטים, מה שמביא להעלאת רמת הכשרות.

יואל טולדנו, שותף במשרד רו"ח 'זיו האפט' ריתק את המשתתפים בהסבר מפורט ומוחשי, מדוע חשובה ההתאגדות של כל השוחטים כגוף אחד, המעניק הטבות רבות ממגוון מקומות, לצד השוחט היחידי שלא מצליח לעמוד ולדרוש את זכויותיו המגיעות לו בזכות ולא בחסד.

יו"ר המועצה הדתית בתל אביב, מר אלדד מזרחי, אמר בדבריו כי מהיכרות אישית עם תחום השחיטה והשוחטים, ישנו הכרח להקים גוף חזק שייצג את כולם ללא יוצא מן הכלל, בכדי לעמוד על זכויותיהם של העובדים העושים מלאכת קודש של ממש.