אאא

מאז שעות הבוקר, נערך דיון סוער בהיכל בית-המשפט העליון בירושלים בעניין האפליה העדתית בעמנואל.

הדיון, שמתנהל בניצוחו של השופט אדמונד לוי עלה לטונים גבוהים. כל צד התבצר בעמדתו וסרב להתפשר.

בשלב מסוים, לוי עצמו שאתמול יצא להגנת בני הישיבות שוב לבש את מדי השופט העליון ותקף את אנשי "החינוך העצמאי". "שום פסק של בית המשפט לא צריך אישור של רב כזה או אחר", היו דבריו של אדמונד לוי, שלא התקבלו בטוב על-ידי אנשי סלונים.

בשיאו של הדיון הכריז בית-המשפט על הפסקה כדי לאפשר לשני הצדדים להגיע להסדר. ההפסקה היתה אמורה להימשך דקות מעטות, אך היא הוארכה שוב לאחר ששני הצדדים לא הגיעו להסדר.

במהלך ההפסקה נערכו דיונים אינטנסיביים בין נציגי משרד החינוך להורים מעמנואל. נציג ההורים הודיעו לשופט אדמונד לוי כי גדולי התורה ייפסקו בפרשה, ולוי הגיב בזעם.

לפני דקות אחדות, הודיע בית-המשפט כי ההחלטה תינתן בקרוב. בשלב הזה, פרצו כל הנוכחים בקריאת "שמע ישראל", וסיימו בשירה של "עוצו עצה ותופר...כי עמנו א-ל". כך לוו השופטים ביציאה מבית-המשפט.

בכל העת, מוקף יואב ללום באנשי אבטחה כדי למנוע מגע ישיר בינו לבין ההורים הזועמים.

ההערכה היא כי בית-המשפט יחייב את תלמידות המגמה החסידית ללמוד יחדיו עם המגמה הספרדית. הנימוק: מדובר בסופה של שנת הלימודים, ועד לפתיחת שנת לימודים חדשה לא תתקבל החלטה חדשה בנושא.

במהלך הדיון, תקף פרקליטו של יואב ללום את התנהלות בג"ץ וטען כי האפליה העדתית הגיעה עד להיכל בית-המשפט. לדבריו, "הטענות של אנשי סלונים לא מפורטות מספיק".

(צילומים: פלאש 90 ודוד כהן)