אאא

יממה אחרי הדיווח על הצתת בתי כנסת בפתח תקווה ובכביש 6, עו"ד איתמר בן גביר פנה הערב (ראשון) ליועץ המשפטי של שירות הביטחון הכללי והטיח ביקורת נוקבת כנגד התנהלות הגוף במקרים הללו. לדבריו, בזמן בו אלמונים מציתים בתי כנסת, עובדי השירות מתעסקים בריסוס גרפיטי.

במכתבו כתב עו"ד בן גביר: "העובדה שבשעה ששורות אלה נכתבות, בתי כנסת הוצתו ונשרפו, ואתם מתעסקים בחקירות של חבורת צעירים החשודה בכתיבת גרפיטי או ניקוב צמיגים ( מבלי להקל בכך ראש) מעוררת שאלות נוגות על תפקידו של שירות הביטחון הכללי בימים אלה".

בשיחה עם "כיכר השבת" בן גביר לא חוסך דברי ביקורת כנגד ההתנהלות בפרשת הצתות בתי הכנסת: "בשעה ששירות הביטחון הכללי עסוק ברדיפה חסרת תקדים אחרי כל צעיר מהימין ערבים שורפים בתי כנסת, מחללים מצבות ופוגעים ביהודים. לצערנו גם השב"כ פועל על פי שיקולי רייטינג ובידוע שגרפיטי מהימין מעסיק תוכנית שלמה ברזי ברקאי, עמוד שער בידיעות וכתבה פותחת בטלוויזיה".

בן גביר מסכם את דברי הביקורת: "אוי לה למדינה שכך פועל שירות הביטחון הכללי שלה".

הפנייה לשב"כ נעשתה בשם צעיר ירושלמי שלדבריו השב"כ מטריד אותו. הצעיר משה מלכה זומן מספר פעמים על ידי גורמים בישרות הביטחון לשיחה ולא לחקירה כפי שהובהר לו פעמים מספר. בשב"כ הודו כי הצעיר אינו חשוד בביצוע עבירה כל שהיא אך על פי ההגדרה מבקשים הם לשוחח איתו לאור המצב בשטח.

"ישראל היא מדינה דמוקרטית. אמנם בחודשים האחרונים פועלכם כלפי המגזר היהודי אינו עושה שירות טוב לדמוקרטיה. לדידי, פועלכם גם פוגע קשות באמון הציבור במדינת ישראל, מביא לקיטוב שסע וקרע ונתק עם אלפי נערים ונערות אולם כל אלה,נותיר בצריך עיון". סיכם בן גביר את מכתבו.