אאא

בית משפט השלום בירושלים שחרר היום (שישי) את שבעת העצורים מהפגנות אמש בירושלים.

השופט שחרר את שבעת העצורים בתנאים מגבילים ובהפקדה כספית, ערבות כספית וערבות צד ג'.

על העצורים ייאסר להשתתף בכל הפגנה בשלושה החודשים הקרובים.

מוקדם יותר שחרר קצין משטרה עצור נוסף קטין, גם הוא בתנאים מגבילים.

בכוונת המשטרה להגיש נגד החשודים כתבי אישום בקרוב.

בתוך כך, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' שוחח הבוקר עם אחד מהשוטרים הפצועים מאשמש, השר אמר לשוטר כי: התנהגות המפגינים הפרועה בכלל והפגיעה בשוטרים בפרט מזעזעת. משטרת מחוז ירושלים תמצה את הדין עם הפורעים".

אהרונוביץ' הוסיף ואמר: "על הציבור החרדי להבין כי ערך לימוד התורה חשוב לכולנו אך כך גם שאר החובות והזכויות כלפי המדינה". השר אף הבהיר כי מחאות בלתי חוקיות ותקיפות שוטרים לא ישנו את המציאות ואת עמדתה של הממשלה בנושא".

כזכור, העצרת הרבבות אמש (חמשי) בירושלים נגד גיוס חרדים, הפכה לזירת אלימות חריפה במיוחד.

צפו: השכונה החרדית הפכה לזירת טרור: אבנים ורימוני עשן לעבר השוטרים (צילום: ישי כהן)

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לקראת סיומה של ההפגנה, החלו מאות מפגינים, שעמדו בסמוך לקו החוצץ. בין זירת ההפגנה לבין כוחות המשטרה, ליידות אבנים, מוטות ברזל, בקבוקי זכוכית ורימוני עשן לעבר כוחות המשטרה שאבטחו את האירוע.

מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי אמר אמש  ל'כיכר השבת' עם סיום ההפגנה: "אני מניח שהצילומים שבידיכם מבטאים יותר מכל את מה שהיה פה היום. סה"כ זאת הפגנה שהייתה ברישיון והאמרגנים לא עמדו בתנאי הרישיון".

"כפי שאתם ראיתם, הייתה פה הפרת סדר המונית, התפרעות. שוטרים עמדו פה וספגו אבנים, מוטות ברזל, פחי זבל וסלעים". אמר פריינטי.

כתוצאה מאלימות המפגינים, נפצעו שישה שוטרים, מתוכם שניים במצב בינוני, וארבעה במצב קל. "אני רואה בחומרה רבה את ההפגנה" אמר מפקד המחוז שהדגיש כי בכוונתו לחקור את מארגני ההפגנה.