אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)
תוכן גולשים
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

כמו בכל שנה מתחבטות בי מחשבותיי שוב ושוב לפני יום "חג העצמאות". כמו כל יהודי מאמין אני מודה לאלוקים שנתן לנו מדינה בתוך ארץ ישראל, שבה אפשר להיות יהודי גאה ללא שום מורא ופחד, לקיים תורה ומצוות בלי יראה, ואפילו לקבל תמיכה ממשלתית מועטה על כך.

כמו כן מהצד ההפוך, אפשר לחיות כאן חיים חופשיים (חילוניים) לגמרי (שזו גם בחירה חופשית עפ"י תורת ישראל) ואין מי יאמר לך מה תעשה ומה תפעל, ותהיה עצמאי במדינת ישראל.

אך מאידך כשחושבים על זה לעומק, האם החופשיות ההחלטית במדינת ישראל לשני הצדדים, והדמוקרטיה שכביכול מתנהלת כאן זו באמת עצמאות ודמוקרטיה אמיתית?

האם באמת אפשר להגיד שאנחנו עצמאיים כאן במדינתנו - כשלא באמת נותנים לבחור ישיבה אברך כולל, שממש לא חפץ לא מסוגל לא בנוי לא יכול לשרת בצבא מסיבותיו האידיאולגיות, ומאוד רוצה ללמוד תורה יום ולילה, לא נותנים לא מנוחה רוב כלי התקשורת השונים בליווי פוליטיקאים, ובג"צ הידוע לשמצה - ונותנים לציבור להאמין שאותו אברך מסכן או בחור ישיבה הוא הוא העושק הסדרתי הקבוע של מדינת ישראל - ולא אומני תיאטרון שרים וחכי"ם עם מכוניות שרד הספורט הישראלי ערביי ישראל. ועוד כהנה וכהנה, הם אולי מבזבזים הרבה הרבה יותר כסף מתקציבי מדינת ישראל, מאשר אותו אברך דל.

האם כשחייל (סא"ל שלום אייזנר) שבחר ללכת לצבא ולמסור נפשו למען ארץ ישראל ועם ישראל, במשך הרבה שניםמעד ונתן מכה בקט רובה לאנרכיסט אנטישמי מדנמרק שתומך בטרור אלים של פלשתינאים, ואותו סא"ל חוטף כל כך הרבה השמצות וגינויים מהתקשורת השמאלנית שונאת הדת והארץ ומצה"ל לו הוא נתן את כל חייו, ללא אפשרות מצידו לתגובה הולמת או לבירור כל התמונה כולה- האם זה נקרא עצמאות ישראלית ? או הזנחה והפקרה גועלית של מי שמוסר נפשו למען הארץ והעם?

כשפעילי שמאל קיצוני מכתיבים לבג"צ את מי לפנות משטחי ארץ ישראל (מתיישבים) ואת מי לא (ערבים) האם זו עצמאות? זו דמוקרטיה?

האם בחור שמגיע לגיל 18 במדינת ישראל וממש לא יכול ולא בנוי לשרת במסגרת כפייתית בצה"ל חייב להתגייס בעל כורחו ולסבול שם רק בגלל שהוא נולד כאן? האם צריך לשרת בכפייה רק בגלל שהמדינה כאן לא בונה לעצמה צבא מקצועי התנדבותי מתגמל, כמו בשאר ארצות העולם שלא מבזבזים כספים מיותרים על כח אדם מיותר בצבא, האם זו עצמאות במדינת ישראל? זוהי דמוקרטיה, או סוג של דיקטטורה?

או שאולי עצמאות זו בסך הכל מילה יפה בשביל לומר שיש לנו כאן מדינה "עצמאית" ודמוקרטית ככל העמים, אבל שום דבר כאן לא באמת עצמאי והכל תלוי אך ורק במה יגידו לנו כל העמים?

לדגל ישראל פתרונים.

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.