אאא

עצרת ההמונים נגד גיוס חרדים: כוחות גדולים של משטרה, משמר הגבול ויס"מ, נפרשים מאז שעות הצהריים בשכונת מקור ברוך בירושלים, סביב לשכת הגיוס המחוזית. 

בכוחות נפרשים במקום, עקב כך שבשעה הקרובה, צפויה להיפתח סמוך ללשכת הגיוס, הפגנת ההמונים בראשותם של רבני העדה החרדית ובנוכחותם של רבנים ואדמו"רים רבים.

עקב חשש בו ההפגנה תצא מכלל שליטה בעקבות התפרעות של פלגים קיצוניים שינסו להלהיט את הרוחות, כוחות המשטרה פרשו מחסומים סביב הרחובות הסמוכים, בין הייתר גם בכדי למנוע מהמפגינים גישה ללשכת הגיוס.  

יצויין, כי במקום נוכחים גם בלשים ומפקדי משטרה בכירים. 

למרות ההיערכות הגדולה מצד משטרת ישראל, העסקנים העומדים מאחורי ארגון ההפגנה הזוכה לאישור המשטרה, מבטיחים שינסו לשמור על הסדר. 

כזכור, בין גדולי ישראל קיימים חילוקי דעות לגבי עצרת ההמונים המתקיימת על ידי גורמים מטעם העדה החרדית, הפלג שבראשותו של ראש הישיבה הגאון הרב שמואל אויערבך תומך בהפגנה וצפוי לקחת בה חלק, כשבניגוד, בקרב בני הישיבות הנשמעים להוראותיו של ראש הישיבה מרן הגראי"ל שטיינמן צפוייה ל'החרים' את ההפגנה. 

כזכור, בשיחה תורנית שנשא הגר״ש אוירעבך בישיבת מעלות התורה במהלך חג השבועות, התבטא ראש הישיבה בכאב עצום על הפגיעה בבני הישיבות, וגזירת הגיוס המרחפת מעל האברכים ובני התורה. לדבריו: "חובה על כולם להשתתף בהפגנה הגדולה מחר. זהו מאבק על כלל ישראל ואסור להתפשר ואסור לוותר".

כיכר השבת יעביר דיווחים חיים מההפגנה נגד גיוס חרדים