אאא

בארה"ב עושים הכנות האחרונות לקראת כינוס הענק המאורגן תחת הכותרת "כינוס כלל ישראל", שמטרתו להתריע נגד פגעי הטכנולוגיה. הכינוס יתקיים באיצטדיון "סיטיפילד" בקווינס שבארה"ב, במעמד גדולי אדמו"רי ורבני אמריקה ורבבות  משתתפים.

את הכינוס הגדול יזמו בחודשים האחרונים "איחוד הקהילות", גוף שבראשו עומדים כ"ק האדמו"ר מסוקלען שליט"א לצד הרה"ג רבי מתיתיהו סלומון שליט"א, משגיח ישיבת לייקווד.

גדולי הדור בארה"ב ובהם האדמו"רים מויז'ניץ-מונסי, סקווירא, מהר"י מסאטמר, נובימנסק, רבני חב"ד וכן גדולי ראשי הישיבות קראו לציבור להשתתף באירוע, כשבימים האחרונים אזלו הכרטיסים לאיצטדיון המכיל למעלה מ-55,000 מקומות.

אל הכינוס המיוחד יגיעו גם אדמו"רים ורבנים מישראל ומארה"ב, ובהם האדמו"ר מרחמסטריווקא וכ"ק האדמו"ר מפשווארסק מבלגיה.

מטרתו של כינוס - כפולה: גם להזהיר מפני הסכנות החמורות של המשתמשים באינטרנט שאינו חסום, ובנוסף לאגד תחת קורת גג אחת את משתמשי האינטרנט ולשכנע אותם לעבור לשרות מסונן.

יצויין כי יוזמי הכינוס נתקלו בחודשים האחרונים בקשיים בלתי צפויים שהטילו צל על הצלחת האירוע. כך לדוגמא האדמו"ר מהר"א מסאטמר סירב להשתתף בכנס וזאת בשל הסיבה כי באירוע ינאמו הרבנים באנגלית, דבר הנוגד לטענתו את ה"שיטה" של סאטמר.

גם חלק מרבני חב"ד מחרימים את הכנס, לאחר שראשי ישיבות ליטאיות סרבו להשתתפותם של גורמים חסידיים. בנוסף, חלק מגדולי התורה מתנגדים לעצם הכינוס וטוענים כי במהלכו תינתן בצורה עקיפה גושפנקה להשתמש ברשת האינטרנט.

ל"כיכר השבת" נודע כי בשעת האירוע יפגינו מחוץ לאיצטדיון קבוצת נטורי קרתא המתנגדים להשתתפות חסידי סאטמר בכינוס.

במכתב שפרסמו נכתב כי "היות וחלק מראשי יוזמי הכינוס הינם גדולי הדור מארץ ישראל כדוגמת הרב שטיינמן שהקים את הנח"ל החרדי, והרב קנייבסקי המתיר ללכת לבחירות לכנסת, יש להחרים את הכינוס ולהפגין כנגדו".