אאא

ערב ראש השנה מהומות בהר הבית: שוטרים נפצעו קל הבוקר בהתפרעות של מתפללים מוסלמים בהר הבית הבוקר (רביעי). המתפללים יידו לעבר השוטרים אבנים ויירו זיקוקים. בשל המהומות המשטרה חסמה את הכניסות למסגד וסגרה את המתפללים בתוך מסגד אל אקצה.

המתפרעים הציבו חסימות בתוך שער הכניסה האחרון למסגד, כדי למנוע מכוח המשטרה שהוצב בשער המוגרבים להגיע אליהם. מאחורי החסימות, החלו הפורעים הערביים ליידות אבנים, סלעים ובלוקים אל עבר השוטרים ולאחר מכן גם ירו זיקוקים והתיזו אל עבר השוטרים נוזל בלתי מזוהה. 

תחת מטר האבנים הצליחו שוטרי ולוחמי מג"ב להסיר את המחסומים הרבים שהוצבו בפתח המסגד, ובמשך נעלו את דלתות הכניסה כשהמתפרעים בתוך המסגד. כוח הרפואה המשטרתי טיפל בשוטרים שנפצעו קל. 

האירוע התרחש בעת שהשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' ומפקד משטרת ירושלים ניצב יוסי פריינטי ערכו סיור בהר הבית כדי לבדוק את סידורי האבטחה הנדרשים למאות אלפי המתפללים היהודים הצפויים להגיע בראש השנה ולאחריו למעמדי הסליחות בעשרת ימי תשובה. 

יש לציין כי לאורך כל התקופה האחרונה - מאז רצח הנער המוסלמי מוחמד אבו-חדיר, מתמודדת משטרת ירושלים עם אינתיפאדה שקטה, עשרות אירועים של זריקות אבנים, בקבוקי תבערה וניסיונות אחרים לפגע.