אאא

"אני אומר את זה בכאב, שלמה הוא ידיד אישי שלי, ואני מכיר בעוול שנעשה לו טוב יותר מכל אחד אחר, אבל זו המציאות ואי אפשר לשנות אותה", כך עו"ד משה יצחק אוסדיטשר ל'כיכר השבת'.

הרקע לדברים היא כמובן הבקשה לדיון חוזר בפסק הדין של בניזרי, זו שאמורה להיות מוגשת השבוע לבית המשפט העליון, בידי צוות משפטנים חדש ומורחב המסתייע בין היתר בשופט לשעבר.

על פי טענת הצוות, טענה הנסמכת בידי רבים ובכירים, מדובר בפסק חסר תקדים, במסגרתו קובע בית המשפט העליון 'הלכה חדשה' של חומרת ענישה, על גבו של אדם שעבר את העברה לפני יותר מעשר שנים, תוך התעלמות מוחלטת מכל הנסיבות, כולל גם מפסיקתו של בית המשפט המחוזי, ומשלש כמעט את העונש המקורי שנפסק לנאשם. דבר שהוא בניגוד גמור לכל המקובל במערכת המשפט.

אלא שכעת, שופך עו"ד אוסדיטשר מים צוננים על מסע יחסי הציבור של צוות ההגנה החדש והמתוגבר, ומסביר מדוע לא שייך שום שינוי בפסק הדין: "מי שקצת מצוי פרטים ומבין איך מתנהלת המערכת, יודע שדבר כזה לא יהיה. מדובר בפסק דין שניתן 'פה אחד' בידי שלושת השופטים, כך שקלושים הסיכויים שהבקשה תתקבל.

"אך גם אם יקרה הנס והיא תתקבל, צריך לזכור שהבקשה לדיון חוזר היא בעצם בקשה לדיון מורחב בהרכב של שבעה שופטים, בתוכם חברים שלושת שופטי ההרכב המקורי. על מנת לזכות בדיון החוזר, יש צורך שכל ארבעת השופטים החדשים, יפסקו כנגד שלושת חבריהם מההרכב המקורי... וזהו דבר שברור שלא יקרה".

"לצערי, עושים עוול לשלמה ידידי כשמשלים אותו שיש לזה סיכוי, אני אומר את זה בכאב רב, וכמי שמבין יותר טוב מכל אדם אחר את העוול שנעשה לו בפסק הדין השגוי וחסר הפרופורציות הזה. אך יחד עם זאת, צריך להיות הגון ולומר לו את האמת הכואבת שאין לערעור הזה שום סיכוי בעולם".