אאא

אדמו"רי בית משפחת אבוחצירא, השתתפו אמש (רביעי) ביקנעם, בחנוכת בית הכנסת "אוהל אלעזר" על-שם האדמו"ר רבי אלעזר אבוחצירא זצ"ל שנרצח לפני כעשרה חודשים ברצח שזעזע את העולם היהודי.

במשך חודשים ארוכים, נבנה בית הכנסת המפואר על קרקע שהוקצתה בחינם על-ידי מינהל מקרקעי ישראל, ובמימון מלא של משרד הבינוי והשיכון, בעלות כוללת של כ-1.8 מיליון ₪, והוא עתיד לשמש את מאות תושבי שכונת גבעת הכלניות.

באירוע נכחו האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא, הבאבא ברוך, ובנו ממשיך דרכו של רבי אלעזר זצ"ל, יבלח"ט, האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא שליט"א. לצד בני משפחת אבוחצירא נכחו במקום גם רבני העיר, ובראשם הרה"ג מיכאל ועקנין.

האדמו"רים שבחו בדבריהם את שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס המשמש גם כיו"ר מועצת מקרקעי ישראל על בניית בית הכנסת המפואר. "בזמנים קשים אלה, כאשר בניית בית הכנסת היא משימה כלכלית לא פשוט, יש לנו את רבי אריאל אטיאס, שלוחו של מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א, שהוא כתובת לכל דבר שבקדושה, להקצאת קרקעות ולבנייה של מקוואות ובתי כנסת", ציין רבי דוד אבוחצירא בדבריו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

השר אריאל אטיאס ציין בנאומו כי "משרד הבינוי והשיכון, כאחראי על בניית הערים בישראל, בונה בתי כנסת ומקוואות, מעונות, ומתנ"סים, לרווחת התושבים. בשנים האחרונות נבנו ע"י המשרד כאלף דירות חדשות בעיר יקנעם. אני שמח שנפלה בחלקי הזכות לחנוך בית כנסת בזמן שאנחנו קוראים בפרשת השבוע 'ורדפו מכם חמשה מאה, ומאה מכם רבבה ירדפו', שהמשמעות היא הכח של ציבור של יהודים בהושעת עם ישראל. אנו נמשיך כפי הנחייתו של מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א בפיתוח מוסדות תורניים בשכונות שמשרד הבינוי והשיכון בונה".

אטיאס הוסיף עוד כי בקרוב ישווקו בשכונה סמוכה מעל 1,300 דירות חדשות, רבע מתוכן במכרזי מחיר למשתכן המוזילים את הדירות משמעותית עבור זוגות צעירים.

ראש העיר סימון אלפסי, אשר תמך אף הוא בהקמת בית הכנסת על-ידי מימון הריהוט במקום, ברך על הקמת בית הכנסת ושבח את תנופת הבנייה בעיר מאז כניסתו של אטיאס לתפקיד שר הבינוי והשיכון.