אאא

לידי "כיכר השבת" הגיעו קטעים נבחרים מהפגישה ההיסטורית שנערכה הבוקר (חמישי) בין גדולי הדור, מרן הגר"ע יוסף שליט"א, נשיא מועצת החכמים, ומרן הגר"ש וואזנר שליט"א, בעל "שבט הלוי".

הפגישה נערכה במעונו של הגר"ע יוסף ברחוב הקבלן 45 בשכונת הר-נוף בירושלים. הרב וואזנר הטריח את עצמו במיוחד לירושלים, לאחר תקופה שלא יצא מבני-ברק, שם הוא מתגורר.

הגר"ע יוסף קיבל את הגר"ש בחמימות רבה. "ברוך הבא לגַּבְרָא רַבָּה", אמר לו בהתרגשות והזמין את הגר"ש לשבת על ידו.

במשך דקות ארוכות שוחחו השניים בחידושי תורה שונים, וכמובן גם בנושא הגיור שמטלטל את הציבור החרדי בשבועות האחרונים.

לאחר שיחה משותפת בסוגיה הרגישה, אמר הגר"ש וואזנר לגר"ע יוסף: "אני רוצה שכבודו ימשיך להפיץ תורה בישראל ושיוציא עוד הרבה ספרים, לכבוד השם יתברך ולכבוד תורתו".

הגר"ע היה נרגש. "אני מודה לכבודו מאוד מאוד", השיב לברכתו של הגר"ש וואזנר והעניק לו את ספרו ההלכתי החדש שיצא-לאור באחרונה - "חזון עובדיה" חלק ג´ שעוסק בהלכות שבת. הגר"ש השיב: "אני לומד ומעיין בספרים של כבודו".

לקראת סיום הפגישה, אמר הגר"ש וואזנר: "אני לא באתי לכאן אלא לחזק את כבודו, ולברך אותו שיאריך ימים על ממלכתו ועוד הרבה שנים, בריאות איתנה ונהורא מעליא".

גורם שנכח בפגישה אמר בצהריים ל"כיכר השבת" כי "לאורך כל הפגישה היה ניתן לראות הערצה מדהימה שהם רחשו זה לזה". לדבריו, "השיחה הייתה חמה ולבבית והוכיחה עד כמה חילוקי הדעות שייכים רק לעסקנים".

כזכור, ביום ראשון השבוע התקשר הגר"ש וואזנר לגר"ע יוסף, בעיצומו של המשבר בין ש"ס ל"העדה החרדית" - על רקע האישור שהעניק הגר"ע לגיור צה"ל. הגר"ש וואזנר, כך נחשף בתחילת השבוע, היה הגורם שתיווך בפשרה הסופית.