אאא

השר לענייני תשתיות בנימין בן אליעזר גילה הבוקר לשרי הממשלה שהוא מחזיק בבעלות על 1700 דונם ב...עיראק, קרקעות משפחתיות שעוד נותרו מן הימים שהמשפחה חיה במדינה זו ובטרם עלו לישראל.

"פואד" בן אליעזר חשף זאת כאשר התפתח היום דיון בממשלה סביב הצעת נתניהו להתחיל לרשום ולתעד את זכויות היהודים יוצאי ארצות ערב ואיראן שעלו לישראל או היגרו לעולם הרחב. רישום ותיעוד הרישום יעשה באגף להשבת זכויות ורכוש יהודי במשרד לענייני גמלאים. בנוסף אישרה היום הממשלה הקמת מועצה לאומית מייעצת בנושא השבת הרכוש היהודי הגזול.

סוגיית רישום ותיעוד זכויות היהודים יוצאי ארצות ערב ואיראן טופלה עד כה במחלקה במשרד המשפטים שריכזה את נושא רישום הזכויות של יהודים שיצאו מאז שנות הארבעים מארצות אלו. בעקבות הקמת האגף להשבת זכויות ורכוש יהודי במשרד לענייני גמלאים, לפני כחצי שנה, הוחלט כעת להעביר גם נושא זה לטיפולו.

האגף, העוסק בנושא השבת הרכוש היהודי הגזול בתפוצות, גיבש תוכנית רב-שנתית בנושא זה. העברת המחלקה לרישום הזכויות מארצות ערב לאחריות האגף, תאפשר למשרד לענייני גמלאים לרשום ולתעד את זכויותיהם רכושם הגזול של יהודי התפוצות. חשוב לציין כי הרכוש היהודי הגזול בתפוצות נאמד בעשרות רבות של מיליארדי דולרים.