אאא

היה להם ממי ללמוד: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שנידון הבוקר (שני) לשש שנות מאסר בפועל בגין הרשעתו בשתי עבירות של קבלת שוחד, אינו המורשע הראשון מקרב פוליטיקאים.

קדמו לו בתואר המפוקפק, אישי ציבור רבים שחלקם נשלחו לשנות מאסר מאחורי סורג ובריח. האחרון והחשוב שבהם היה משה קצב שכיהן כנשיאהּ השמיני של מדינת ישראל. בדצמבר 2011 החל קצב לרצות את עונשו - 7 שנות מאסר - בכלא מעשיהו לאחר שהורשע במעשים חמורים.

משה קצב באמצעות פרקליטיו ערער על פסק הדין שניתן לו בבית המשפט המחוזי ובו שבע שנות מאסר, אולם בית המשפט העליון השאיר את פסק הדין על כנו ודחה את ערעורו.

אברהם הירשזון ששימש בתפקיד שר האוצר בתקופת ממשלת אולמרט וכחבר הכנסת ושר מטעם מפלגת הליכוד ובהמשך מטעם קדימה, הורשע ב-2009 בגניבה, מרמה והפרת אמונים, ברישום כוזב במסמכי תאגיד ובקבלת דבר במרמה.

בית המשפט המחוזי שלח את הירשזון לחמש שנים וחמישה חודשים של מאסר בפועל, שנה מאסר על תנאי וקנס כספי כבד. הירשזון באמצעות פרקליטיו ערעורו לבית המשפט העליון אך זה דחה את ערעורם.

חבר-הכנסת אריה דרעי, יו"ר ש"ס, ששמו הוזכר הבוקר בדיון בבית המשפט, הורשע בשנת 1999 בקבלת שוחד, בהפרת אמונים ובקבלת דבר במרמה. בית המשפט המחוזי גזר עליו ארבע שנות מאסר אולם בית המשפט העליון הפחית את עונשו לשלוש שנות מאסר.

הרב שלמה בניזרי שכיהן כחבר הכנסת מטעם מפלגת ש"ס, הורשע בשנת 2008 בקבלת שוחד, בהפרת אמונים, בקשירת קשר לביצוע פשע ובשיבוש הליכי משפט. בית המשפט המחוזי הטיל עליו שמונה עשר חודשי מאסר אולם בית המשפט העליון החמיר את עונשו לארבע שנות מאסר.

סוגר את הרשימה הארוכה, עומרי שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר, אריק שרון ז"ל ששימש חבר-כנסת בכנסת ה-16 מטעם מפלגת הליכוד. ב-2007 גזר עליו בית המשפט שבעה חודשי מאסר בפועל בעקבות עבירות שביצע בעת שניהל את מסע הבחירות של אביו לראשות הממשלה שנים קודם לכן.