אאא

רק לפני שבועיים בלבד פורסמו הנתונים המשמחים, כי תושבי העיר מודיעין-עילית נפגעו הכי פחות מתאונות-דרכים בלילה, עם שיעור ממוצע של 0.97 נפגעים בשנה לכל 10,000 תושבים. הנתונים הללו שפורסמו על-ידי עמותת "אור ירוק" הסתמכו על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

שבועיים חלפו ובמודיעין-עלית לא יודעים כיצד להתמודד עם גל תאונות-הדרכים שפקדו אותם בשבועיים האחרונים. "התאונות הם לא דבר מצוי במודיעין עלית", אומר ל´כיכר השבת´ גדעון הכהן, מחזיק תיק התחבורה ובטיחות בעיר. "אבל בשבועיים האחרונים התרחשו כאן ארבעה תאונות-דרכים שונות, כשחלק מהמעורבים נפצעו קשה".

חלק מהתושבים חוששים מעין הרע שפקד אותם בעקבות פרסום הסקר, אבל הכהן סבור שהתושבים פשוט צריכים להיזהר יותר בנסיעה.

איך אתה מסביר את העלייה המדאיגה, כשעד לפני שבועיים הסקר הוכיח בדיוק ההיפך?

"בא לא נתעלם מהגורם האנושי", אומר הכהן. "אם הנהגים והולכי-הרגל היו מתנהגים בהתאם והיו נשמעים להוראות - אני בטוח שהתאונות הללו לא היוה מתרחשות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מה מצב הפצועים?

"ישנם עדיין 2 פצועים קשה השוכבים בבית-החולים. פצועה אחרת נמצאת במצב קל ועדיין לא שוחררה".

אתם מתכוונים לעשות משהו בנידון?

"בסך-הכל, כפי שהראה הסקר, התושבים כאן נזהרים. מתמידים בעיר על לימודי זהירות בדרכים ובעקבות התגברות המקרים, נצטרך להגביר יותר את לימוד הכללים".

כזכור, כפי שדווח ב'כיכר השבת', התאונה האחרונה התרחשה ביום חמישי האחרון. בתאונה שאירעה בכניסה לשכונת קריית-ספר נפגע ילד בן 14 שרכב על אופניו מאוטובוס קו 220 של חברת ´סופרבוס´, הנוסע בקו מודיעין-עלית-בני-ברק. הוא נפצע קשה ועדיין שוכב בבית-החולים.