אאא

הפרסום הבוקר (שני) בעיתון "דה מרקר", לפיו ישנה ירידה דרמטית במספר החרדים היוצאים ללימודים אקדמאיים, גורם לתחושות קשות בקרב המגזר החרדי, כאשר העסקנים ואישי הציבור מאשימים בכך את החוק לגיוס בכפייה של שר האוצר יאיר לפיד ואת ההסתה כנגד הציבור החרדי.

ח"כ הרב יעקב אשר, אומר בשיחה ל"כיכר השבת" כי הפרסומים בדבר ירידה ברישום החרדים ללימודים אקדמיים ביחס לשנים קודמות, הם הוכחה נוספת כי כל ניסיון לכפות אורח חיים על הציבור החרדי רק יגרום לתוצאה הפוכה. "כל ניסיון לכפות אורח חיים תוך כדי סנקציות כלכליות והסתה המתנהלת כנגד הציבור על ידי הממשלה, תגרום לכך שגם תהליכים טבעיים שהיו בעבר ייפסקו, כך זה טופח על פניהם של אלו המתיימרים להיות "דואגים לציבור החרדי"".

"לפיד ובנט ברוב חוכמתם סברו אולי", אומר אשר בציניות, "כי מתוך כפייה ושתלטנות הם יצליחו לגרום לציבור החרדי להשתלב בשוק העבודה. אנחנו טענו לאורך כל התקופה כי התוצאה שתושג בסופו של דבר תהיה הפוכה, ובמקום השתלבות נכונה תהיה הסתגרות והפחתה במספר הלומדים".

 (צילום: פלאש 90)
ח"כ יעקב אשר "הנתונים מוכיחים שצדקנו בכל הטענות" (צילום: פלאש 90)
הגדלה

"הנתונים המתפרסמים היום מוכיחים כי צדקנו בכל הטענות וכי הכפייה של הממשלה שחשבה אולי כי היא מכירה את הלכי הרוח במגזר החרדי הייתה מוטעית והובילה להיפך המוחלט".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס, מצטרף לדברי אשר ואומר לכיכר השבת כי "זו התוצאה של שיסוי ציבור בציבור. כשמרימים דגל נגד הציבור החרדי, הוא בוחר להתכנס בתוך עצמו. השנאה והשטנה יובילו בסופו של דבר להאצת מגמה זו ולהעמקת הקיטוב".

"אני לא מתפלא על התוצאות, אמר מוזס, ההשנאה והעלהום נגד הציבור החרדי,  בסיוע הבג"צ כפי שראינו אתמול בפסיקתו נגד פת לחמם של האברכים,  דוחפים את הציבור החרדי להגנה על יחודיותו.  מתברר,  שכל פעולות הממשלה,  המכוונות לכאורה ל"תועלת"הציבור החרדי,  מביאות תוצאה הפוכה".

בניגוד לח"כ אשר המצטער על כך שהתהליך פגע בהשתלבות חרדים, אומר מוזס: "אני רואה את הנתונים שפורסמו דווקא כברכה. הציבור ממושמע למועצת גדולי התורה של תנועת אגו"י המתנגדת ללימודים אקדמאיים".