אאא

הכתובת הייתה על הקיר? המחבלת אמל פחרי טקאטקה, בת 25, מבית פג'אר שסמוך לצומת גוש עציון שביצעה בצהריים (שני) את פיגוע הדקירה שבו נפצע אזרח ישראלי באורח קל, הייתה מעורבת בעבר בפיגוע דומה. 

המחבלת שדקרה את האזרח באמצעות סכין, מזוהה עם ארגון פתח והייתה עצורה בעבר בכלא הישראלי. היא נשאה על גבה סכין נוספת, שנחשפה מאוחר יותר על גופה.  

מיד לאחר שביצעה את הדקירה, בעודה מנסה להימלט, החלו לוחמי צה"ל לירות לעברה וכתוצאה מכך היא נפצעה באורח קשה ופנתה לבית החולים הדסה עין כרם. 

האזרח שנפצע בפיגוע, שחזר את שאירע בשיחה עם צוותי הצלה איו"ש: "עמדתי בטרמפיאדה, דיברתי עם מישהו מוכר שעצר טרמפים. תוך שזה קורה הרגשתי מכה בעורף מצד שמאל. הייתי קצת בשוק". 

"עד שהספקתי להסתובב, ראיתי גוש שחור מתרחק ממני ובדיעבד הסתבר שזאת הייתה המחבלת. בזווית העין קלטתי שיש לי סכין תקועה. זה לא להאמין, זה פשוט נס. השם יתברך", הוסיף הפצוע. 

זמן קצר לאחר הפיגוע, כוח צה"ל נכנס לעיירה בית פג'אר וערך חיפוש נרחב בביתה של המחבלת. 

במהלך החיפוש עצר הכוח לחקירה את ג'יהאד עלי טקאטקה, אביה של המחבלת. כעת הוא נחקר על ידי כוח צה"ל בשטח ומיד לאחר מכן יועבר האב לחקירה של שירות ביטחון כללי וזאת בניסיון לבדוק האם ידע על הפיגוע 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יו"ר ועדת הפנים, חברת הכנסת מירי רגב, הגיבה על התרחשות הפיגוע ואמרה כי "ניסיונות הדקירה החוזרים באזור זה מוכיחים שוב כי פניה של הרשות הפלסטינית הם להמשך טרור. הסרת המחסומים וההקלות רק נותנים רוח גבית למפגעים". 

רגב הוסיפה כי "לא ייתכן שאנו נאפשר חיים תקינים ברשות ובתמורה נקבל פיגועים. אני קוראת לשר הביטחון משה יעלון לתת מענה מיידי לבעיות הביטחון הקשות באזור יהודה ושומרון". 

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל הגיב מייד לאחר התרחשות הפיגוע: "לצערנו שוב מנסים להרוג בנו. לשמחתנו האירוע מסתיים בפצוע קל בלבד ובפגיעה קשה במחבלת. אני מודה לחיילי צה"ל על הפעילות המהירה שהביאה לתוצאה זו. אני קורא לשר הביטחון שיעשה הכל להשבת השקט והביטחון לתושבי האזור. אנחנו נעשה הכל כדי שהחיים בגוש ימשיכו לפרוח". 

הפיגוע התרחש אחרי כמה שבועות של שקט יחסי במתרחש באזור יהודה ושומרון, ודעיכה מסיומת בהתפרעויות במזרח ירושלים.