אאא

סערת פיטורי הכלכלן שלמה מעוז לא שוככת: העיתונאי רינו צרור תוקף היום (א') בעמוד הפייסבוק שלו את בית ההשקעות אקסלנס בגין הפיטורים וטוען כי מדובר בתגובה היסטרית וגסה. גם גבי גזית תוקף את אקסלנס ומכנה את קברניטיו "דבילים".

"אקסלנס, שלום", כתב צרור בדף הפייסבוק שלו וזכה לתגובות רבות. "הלכתי אחרי ששמעתי וקראתי את כל מה שיש לכם להגיד על שלמה מעוז - שהוא בעייתי, שהוזהר, שיש בעיה עם לקוחות ושבגלל כל אלו פיטרתם את המשרה הבכירה שלכם בטלפון דקה אחרי שסיים את נאומו בספיר".

צרור ממשיך ותוקף גם את מנכ"ל אקסלנס דוד ברוך, שאמר כי מעוז הוזהר מספר פעמים לבל יחזור על התבטאויות עדתיות, וטוען כי ברוך הגיב בהיסטריה שלא ראויה למי שמנהל כספי ציבור.

"היסטריה - אקסלנס, דוד ברוך - אסורה על מי שמנהל כספי ציבור", כותב צרור. "היסטריה עם התפרצויות, עם גסות פומבית פלוס תחזית קלקולים שגויה, מסוכנת מאוד לכסף שאתם נאמנים על שמירתו. אז הלכתי. כלכלית, כמובן, ורק אחרי ישיבה לילית. עם דוד ברוך, דירוג האשראי שלכם כמו של דלק נדל"ן".

צרור אינו איש התקשורת היחיד שהגיב לפיטורי מעוז. אחרי שחברי כנסת קפצו לעגלת פרשת מעוז נראה שגם אנשי תקשורת מחפשים את מנת חלקם, ולצד צרור גם גבי גזית התייחס לכך בתוכניתו, בקטע שעלה היום לאתר רדיו 103FM. גזית ניסה בשידור חי לשוחח עם מוקד שירות הלקוחות של אקסלנס, אך שיחה זו לא יצאה לפועל כיוון שנציגי השירות התמהמהו כיוון שככל הנראה נרתעו לאחר ששמעו כי מדובר בשידור חי.

משהבין גזית כי מוקדני השירות באקסלנס לא מוכנים לדבר איתו בשידור חי, הוא התפרץ ואמר: "עם אקסלנס גמרנו, הם לא רוצים לדבר איתנו. כתב המנכ"ל שמוקדי השירות מוצפים בפניות של אזרחים. מה, אני לא אזרח? אני לא יכול להעביר להם הודעה שאני מוחה על פיטורי מעוז? תראו מה עשיתם, דבילים! פיטרתם מזרחי! אז היה לו קצת פה ג'ורה, אז מה? אז דבריו היום בוטים, אז מה? כל המדינה הזו בוטות אחת גדולה".