אאא

משרד החוץ של מדינת ישראל מדבר ערבית, בפייסבוק. דף הפייסבוק בשפה הערבית, שהושק בתחילת החודש תחת השם "ישראל מדברת ערבית", נפתח על ידי מחלקת התקשורת וההסברה במשרד החוץ, והוא מיועד באופן ייחודי לקהלים דוברי ערבית. משרד החוץ מנהל כ- 100 דפי פייסבוק עבור הנציגויות הדיפלומטיות של ישראל בחוץ לארץ.

כפי שהסביר סגן שר החוץ, מר דני איילון, דף זה הוא חלק מהמאמצים הרחבים יותר של המשרד ליצור נוכחות ברשתות החברתיות, ובראש ובראשונה לפנות אל העולם דובר הערבית. "חיוני שישראל תשמיע את קולה בכל פינה ברחבי העולם, ואף יותר מכך, שקולה יישמע בקרב שכניה הקרובים", אמר סגן השר איילון. "רשת פייסבוק יוצרת מדיום בלתי מסונן המאפשר לדבר ישירות עם אנשים ללא כל גורם מתווך".

"אנו יכולים לראות מהדף שלנו בפייסבוק כי קיימת התעניינות עצומה בישראל, ואנו אף מופתעים מעט מהיקף התמיכה שקיבלנו עד כה, ועלי לציין כי הדבר מעודד", המשיך ואמר סגן השר איילון, אשר ביקר לאחרונה במטה של פייסבוק בסן פרנסיסקו, במסגרת מסע הדיפלומטיה הציבורית המשולב של ישראל.

איילון, שיש לו דפים בפייסבוק, טוויטר ויוטיוב, אשר זוכים להתעניינות רבה, והיה אחד מהפוליטיקאים הראשונים בישראל שיצר לעצמו נוכחות ברשתות החברתיות, הוא גם אורח קבוע באמצעי התקשורת הערביים. "רבים מדי מתעלמים מהעולם הערבי ואינם מתייחסים אליו, משום שהם רואים במערכה על דעת הקהל הערבי מלחמה אבודה, אולם מאז שנכנסתי לתפקידי הקפדתי להתראיין באופן סדיר באמצעי התקשורת הערביים, ואף כתבתי מאמר דעה שכותרתו: "מכתב גלוי לעולם הערבי", שראה אור בעיתון הכל-ערבי הגדול ביותר בשנה שעברה, ואני חושב כי חוסר השקט בזמן האחרון באזורנו מעיד עד כמה הצעירים הערביים מעורים באמצעי תקשורת אלה, ואני סבור כי עלינו לשוחח עימם", אמר סגן השר איילון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הדפים מנוהלים על ידי סמנכ"ל אגף תקשורת והסברה במשרד החוץ, מר יגאל כספי, אשר נעזר בצוות של דיפלומטיה דיגיטלית שהוקם לאחרונה במשרד. "השקנו את הדף על מנת לאמוד את התגובות של העולם דובר הערבית כלפי ישראל הרחק מהכותרות, במקום שבו בני אדם יכולים להתבטא ברמה האישית", אמר כספי. "מאז שהשקנו את הדף היו בו יותר מ- 120,000 ביקורים מכל רחבי העולם הערבי".

הדף כבר צבר 20,000 אוהדים. הדף מקדם את המבקרים בו בברכה עם מסר זה: "ברוכים הבאים לדף הפייסבוק הרשמי של מדינת ישראל בשפה הערבית".

הדף מתעדכן באופן סדיר, ומלבד התכנים העוסקים במצב המדיני, מפרסם ישראלים ששרים בערבית, מציג תמונות וסרטוני וידיאו על ישראל, ואפשר למצוא בו מאמרים על הדו קיום בישראל.