אאא

המשבר בין חברי מועצת עיריית ירושלים נציגי תנועת "דגל התורה" לראש העיר ניר ברקת נמשך והאשמות על רדיפת הציבור החרדי מוטחות בראש העיר.

חבר המועצה יצחק פינדרוס שיגר אתמול (ראשון) מכתב חריף הממוען לראש העיר בו הוא קובל על כך שבשכונת קריית יובל נמשכים ניסיונות ההתחמקות מקיום בחירות דמוקרטיות למנהל הקהילתי.

"ביום ה' האחרון הגיעה אלי הידיעה כי המנהל הקהילתי יובלים החליט לדחות את הבחירות לחודש יוני 2015.", כותב פינדרוס, "אני סבור כי מדובר בהפרה בוטה של כללי המנהל התקין וזאת לאור העובדה שמועד הבחירות היה אמור להיות באוקטובר השנה כפי שנקבע בתקנון הבחירות להנהלת מנהל קהילתי".

פינדרוס מצטט את לשון החוק וטוען כי דחייה נוספת זו הינה זלזול בערכי הדמוקרטיה ומהווה פגיעה חמורה בלמעלה מאלף המשפחות הנתונות בידי מנהל קהילתי לעומתי שפועל ככל יכולתו להצר את רגלי התושבים החרדים בשכונה ומתעמר בהם בכל דרך.

"להזכירך", כותב פינדרוס לראש העיר, "כי חברי המנהל הקהילתי שרובם חברי 'קרית יובל חופשית' מסרבים לתת בעקביות שירותים לתושבים החרדיים והדת"ל כאשר בשירותים במימון העירייה הם מסרבים לקבל את הכסף".

"באם נכונה השמועה על דחיית הבחירות ליוני 2015", ממשיך פינדרוס, "אבקשך להורות על הפסקת תקצוב המנהל הקהילתי עד לקיום הבחירות בפועל על מנת למנוע המשך אפליית של כאלף המשפחות החרדיות ובנוסף משפחות דתיות לאומיות המתגוררות בקריית יובל".

"אני סמוך ובטוח", פונה לסיום פינדרוס אל ברקת, "שלא תתמוך במהלך פוגעני זה ולא תיתן את ידך להתעמרות בתושבים אלא תצטרף לדרישתי הנחרצת לקיום בחירות באופן מיידי במנהל הקהילתי יובלים".

 

 (צילום: פלאש 90)
"בטוח שלא תתמוך במהלך פוגעני זה". המכתב של פינדרוס לברקת (צילום: כיכר השבת)

 

בשיחה עם "כיכר השבת" מסביר יצחק פינדרוס את הצורך במכתב ואומר כי "בהתארגנות פנימית הם הצליחו להשתלט על המנהל ובמקום לתת שירותים לתושבים הם פועלים אך ורק למען עצמם".

"כל הכסף הולך רק להילחם בחרדים זאת במקום לתת שירותים לתושבים ולכן אני פונה לראש העיר לדאוג שיקיימו בחירות על פי חוק במהירות האפשרית ובינתיים להפסיק לתקצב אותם", אומר פינדרוס.

תגובת לשכת ראש עיריית ירושלים לא התקבלה עד לשעת פרסום הידיעה.