אאא

חילולי השבת במתחם הרכבת: סגן ראש העיר ירושלים יוסי דייטש וחבר המועצה יצחק פינדרוס סיירו השבת במתחם הרכבת בירושלים בכדי לעקוב מקרוב אחר חילולי השבת במתחם, אל השניים הצטרף גם ח"מ העיר אריה קינג.

השלושה שסיירו במקום ספרו יותר מחמישה חנויות שפתחו את שעיריהם במהלך השבת הקדושה כשחלקם הגדילו לעשות והוציאו כיסאות ושולחנות לרחובה של עיר.

במכתב ששלח פינדרוס למועצת העיר ירושלים הוא כתב: "ידידי וחברי להנהלת העיר מוטלת עלינו החובה לעשות הכל לעצור את הסחף ואת הפרצות בחומות השבת שמתחולל בירושלים.

"השבת היתה גם פירצה בקרית יובל שעל אף מאמצי כבוד ראש העיר והפצרותיו מהמינהל הקהילתי בקרית יובל, כוחה של קרית יובל החופשית גברה והאירוע המבזה התקיים.

"תשועה ברוב יועץ, רק בכוחות מאוחדים בשיתוף פעולה אמתי וכנה נוכל לעצור את הסחף ולשמור על קדושת השבת בפלטרין של מלך. לא חרבה ירושלים אלא על שחיללו בה שבתות" סיים פינדרוס את דבריו.

כזכור, במהלך ראיון בלעדי שהעניק ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בערב הבחירות ל"כיכר השבת" התייחס לחילולי השבת במתחם הרכבת ואמר: "חנויות לא נפתחות בשבת, אין חנויות פתוחות בשבת במתחם הרכבת. במתחם הרכבת יש מקומות בילוי ומסעדות, כפי שהיה וכפי שיש היום, זה במסגרת הסטטוס קוו בעיר ירושלים. והחוק, זה מה שאומר החוק, אין שום שינוי בסטטוס קוו, כל חברי מועצת העיר כולל אני חתומים על סטטוס קוו ומקיימים אותו ככתבו וכלשונו, ואין בזה שום שינוי ואני לא ממליץ לשנותו".