אאא

מתוך משרדים הנושקים לבורסה למסחר בניירות ערך, חולשת חברת "פינוטק" כבר 13 שנה על מרבית השוק החרדי של מסחר במט"ח ובהשקעות. הלקוחות החרדיים שבאו בתחילת הדרך בגלל העובדה שכל חדרי העסקאות של "פינוטק" סגורים בשבת, נשארו בזכות הרווחים שהצליחו לרשום והמוטו של החברה, להציב את הרווח של הלקוח כאינטרס העיקרי של החברה.

בראיון וידאו מיוחד סיפר לנו השבוע גלעד וכניש, מנכ"ל "פינוטק" ואשף בתחום, "אנחנו חוגגים השנה 13 שנים לפעילות העסקית, בחברה שהיא עם אורייטנציה חרדית ברורה. כשסגרנו בתחילת הדרך את חדרי העיסקאות בשבת הגויים רטנו, אבל הם למדו לקבל ובהמשך הדרך גם להעריך".

איך מתחילים ללמוד ולהבין את השוק?

"אנחנו מקיימים סנדאות של שלושה מפגשים וקורסים עם המון העשרה של 12 מפגשים ומעלה עם טובי המרצים בארץ. אנחנו מביאים העשרה רבתית וקניית ידע במניות, סחורות ומט"ח. אין ספק שאחרי קורס כזה אדם מתחיל להבין טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניו בתחום".

לפני סיום, הצלחנו לטובת ה´מבינים´, לחלץ מוכניש טיפ של ממש להשקעה: "אם נבחן את הדולר מול היין היפני שעומד עכשיו על יחס של 80 יין יפני לדולר אחד, נגלה משהו מרתק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לאורך ההיסטוריה משנת 80 ולפני כן, הדולר נחלש מול היין היפני והגיע לשפל בו היה רק בשנת 95 כשהכלכלה היפנית הייתה בשפל שלה. כיום היחס הנמוך של היין לעומת הדולר הגיע למקום שבו הבנק היפני יתחיל להתערב, תוך נקיטת אמצעים להפסקת ובלימת נסיגת כוחו של היין, כי הם (שלטונות יפן) לא יכולים לקבל את זה.

"מתוך ההבנה הזאת אפשר לומר שעסקה אשר תבוסס על ביטחונות של 20 אחוזים ומינוף פי חמש, תוך הגדרת ה´סטופ´ של העיסקה, על עד יחס של 60 יין לדולר ולא יותר נמוך מכך, אזי בהמתנה נכונה ליין שייתקן את מעמדו, אפשר לומר שיש כאן סוג של ´עסקה בטוחה´ שתניב פירות נאים למשקיעים הנבונים".

אז אם גם אתם חושבים להשקיע, כתבת הוידיאו שלנו תוכל ללא ספק לסייע לכם בצעדים הראשונים בעולם ההשקעות, כדי שתצאו ממנו בשלום והכי חשוב, כשבעז"ה תרוויחו, אל תשכחו לתת מעשר.

(צילום וידאו: אלי אביב)