אאא

לקראת צאתו של שר הביטחון אהוד ברק לוושינגטון, נרקמת תוכנית לפינוי מאחזים בלתי חוקיים. התוכנית שנרקמה על ידי משרד הביטחון, מקבלת גיבוי מראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן. אתמול (שני) דנו בלונדון השר לענייני מודיעין דן מרידור ובכירים מהממשל האמריקאי בהתנחלויות וגיבשו את התוכנית לפינוי המאחזים הבלתי חוקיים.

גורמים המעורים ציינו ואמרו לקול ישראל: "יש לטפל בסוגיית המאחזים הלא חוקיים כדי לשמור על שלטון החוק, אך דרישות הגידול הטבעי מחייבות להמשיך בבנייה בין גושי ההתיישבות", "הדבר היה מקובל על הממשל האמריקאי ונכלל גם במכתב ששיגר בשעתו הנשיא האמריקאי בוש לראש הממשלה שרון".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לחברי סיעת הליכוד בבקשה להימנע מביקורת על פינוי המאחזים הבלתי-חוקיים, בכדי לא לפגוע במאבק נגד האיום האירני. "אנחנו לא נמצאים בזמנים רגילים", "הסכנה הולכת ודוהרת אלינו. הדבר הכי מסוכן לאורגניזם חי הוא לא לזהות סכנה. תפקידי הוא קודם כל בראש ובראשונה להבטיח את עתידה של מדינת ישראל. זה הדבר הראשון לפני כל דבר אחר".

במקביל המנהל האזרחי החל אמש בחלוקת 11 צווי תיחום למאחזים בלתי חוקיים, שהמשמעות היא אפשרות מיידית לפינוי ההתנחלויות. הצווים יכנסו לתוקף תוך יומיים עד שלושה שבועות, ומתריעים כי מבנים שנבנו לאחר 2001 יהרסו באם לא יפונו מרצון.